Kontakt

Wpisz aktora lub tytuł filmu.

KinoSztukWalki.plKinoSztukWalki.pl

ARTYKUŁY

Kim jest Terry Silver?

Terry Silver

Terry Silver jest fikcyjną postacią z filmu “Karate Kid III” oraz kilku sezonów serialu “Cobra Kai” będącego kontynuacją oryginalnego filmu z 1984 roku. Odtwórcą Silvera jest aktor Thomas Ian Griffith, który świetnie sobie z tą rolą poradził. Jeden z dwóch głównych “złych” bohaterów serii jest charyzmatyczny, przebiegły i niesamowicie błyskotliwy. Można zdecydowanie nazwać go manipulatorem, który myśli tylko o sobie i swoim interesie. Lubi niszczyć innych psychicznie i sprawiać im ból co sprawia, że budzi zainteresowanie widzów.

Miejsce na Twoją reklamę.
John Kreese i Terry Silver w serialu "Cobra Kai".
John Kreese i Terry Silver w serialu “Cobra Kai”.

Ten “świrus” wystąpił w trzeciej odsłonie serii “Karate Kid” i dokładnie w czwartym i piątym sezonie “Cobra Kai”. Jest przyjacielem Johna Kreese’a z czasów wojskowych – głównej negatywnej postaci odgrywanej przez aktora Martina Kove. Zawsze był przedsiębiorczym skurczybykiem, prowadził firmę DynaTox Industries, która sponsorowała legendarny turniej karate All Valley. Czuł żądzę zemsty po tym jak pan Miyagi (Pat Morita) upokorzył wraz ze swoim uczniem Danielem LaRusso (Ralph Macchio) bezlitosną szkołę Cobra Kai. Po latach John Kreese angażuje go do pomocy nad ponownym zbudowaniem imperium, wygraniem turnieju i stworzeniem sieci szkół Cobra Kai w całej dolinie.

Służba wojskowa i przyjaźń z Johnem Kreesem.

Terry Silver jest weteranem US Army Special Forces, czyli należał do tak zwanych Zielonych Beretów. Podczas wojny w Wietnamie służył pod dowództwem kapitana Turnera. Później trafił do niewoli z Kreesem i kolegami z armii. Obu bohaterów połączyła braterska więź, gdy jeden z nich musiał walczyć na śmierć i życie z własnym dowódcą. W końcu zostali odbici dzięki nalotowi Sił Powietrznych USA.

Terry Silver i John Kreese w retrospekcjach "Cobra Kai".
Terry Silver i John Kreese w retrospekcjach “Cobra Kai”.

Silver w ramach wdzięczności za stare czasy podarował dojo Kreesowi (Cobra Kai) i sam założył firmę, która była sponsorem turnieju All Valley. Jego działalność polegała na wyrzucaniu nielegalnie toksycznych odpadów. Od zawsze był kombinatorem i mataczem. Oprócz tego, że odnosił sukcesy w biznesie to też był brutalnym ekspertem w dziedzinie karate. Jako mistrz manipulacji z radością wykorzystywał słabe punkty przeciwników.

Terry Silver, psychol z “Karate Kid III”.

Wszystko zaczęło się od tego, że Daniel LaRusso wygrał turniej All Valley. Cobra Kai zostało w ten sposób upokorzone. John Kreese jako jego właściciel został zrujnowany i stracił uczniów. To właśnie w tym momencie wkracza Silver, który zakupuje dojo w całej dolinie, żeby rozkręcić biznes na nowo i wysyła Johna na odpoczynek. Ma zamiar wygrać kolejny turniej All Valley, żeby rzucić blask sławy na szkoły Cobra Kai. Do zrealizowania tego celu potrzebuje zawodnika. Zostaje nim Mike Barnes.

Miejsce na Twoją reklamę.
Terry Silver i Daniel LaRusso w filmie "Karate Kid III".
Terry Silver i Daniel LaRusso w filmie “Karate Kid III”.

Jest jednak jeden podstawowy problem. LaRusso nie ma zamiaru brać udziału w kolejnym turnieju. Dlatego Silver postanawia użyć podstępu, żeby zmusić go do rywalizacji i upokorzyć. W końcu po różnych manipulacjach tak obraca sytuacje, ze sam zaczyna szkolić LaRusso. Szkolenie to jednak jest nastawione na sprawienie Danielowi bólu i cierpienia. Oczywiście z czasem niecne plany Terry’ego wychodzą na jaw, a w finale filmu dobro i nauki Pana Miyagi wygrywają z Cobra Kai.

Silver wraca po latach, farbowany lis.

W serialu “Cobra Kai” Silver pojawia się dopiero w czwartym sezonie, ale twórcy delikatnie nam już sugerowali w poprzednich sezonach, że bohater może powrócić snując różne nawiązania i retrospekcje. Zły bohater w końcu się pojawia odnowiony i odświeżony. Wiedzie bogate życie i ma już dawno za sobą kokainowe przygody. Teraz jest już poukładany i oświecony, co oczywiście nie jest prawdą. Ponieważ jego natura nadal pozostaje taka sama. Przybywa by pomóc Kreesowi w szkoleniu uczniów Cobra Kai. Szybko okazuje się, że Panowie mają różne poglądy i zaczyna między nimi iskrzyć. Wspólna przeszłość okazuje się powodem do szantażowania i stawiania swoich racji na pierwszym miejscu.

Terry Silver i Daniel LaRusso w serialu "Cobra Kai".
Terry Silver i Daniel LaRusso w serialu “Cobra Kai”.

Cobra Kai finalnie wygrywa turniej, a John Kreese trafia do więzienia. Silver w tym czasie próbuje odbudować imperium szkół w całe dolinie. Tak jak za starych dobrych czasów. Okazuje się jednak, że na drodze stają mu Daniel LaRusso, Johnny Lawrence, Chozen i Mike Barnes.

Miejsce na Twoją reklamę.
VIDEO BLOG

W to niedzielne popołudnie postanowiłem podzielić się z Wami pozytywną informacją o tym, że powstanie KARATE KID V. Oprócz tego poruszyłem temat serialu COBRA...

AKTUALNOŚCI

W końcu się doczekaliśmy. Na początku były skromne zapowiedzi, a później oficjalne zdjęcia z nowego sezonu “Cobra Kai”. Teraz dostajemy soczysty oficjalny zwiastun piątego...

ARTYKUŁY

Hannah Kepple urodziła się 20 listopada 2000 roku i rozpoczęła swoją karierę aktorską w serialu “Cobra Kai”, który jest kontynuacją klasycznej serii “Karate Kid”....

ARTYKUŁY

Mary Mouser, a dokładniej Mary Matilyn Mouser urodziła się 9 maja 1996 roku w małym miasteczku Pine Bluff w Arkansas. Jest aktorką i podkłada...