Kontakt

Wpisz aktora lub tytuł filmu.

KinoSztukWalki.plKinoSztukWalki.pl

ARTYKUŁY

Kim jest Tanner Buchanan?

Tanner Buchanan

Tanner Buchanan urodził się 8 grudnia 1998 roku w małej miejscowości Lima w Ohio. Jest wschodzącą gwiazdą filmową, a jego kariera nabiera coraz szybszego tempa. Oprócz aktorstwa zajmuje się też tańcem, śpiewem oraz modelingiem. Można śmiało napisać, że jest idolem nastolatków, a młode dziewczyny się w nim podkochują. Wystąpił już w wielu serialach i filmach, które znalazły sporą grupę odbiorców. Jedną z jego popularniejszych postaci jest Leo Kirkman z serialu politycznego “Designated Survivor” (2016-2018).

Miejsce na Twoją reklamę.
Kadr z serialu "Cobra Kai".
Kadr z serialu “Cobra Kai”.

Aktualnie znajduje się w miejscu, w których chciałby się znaleźć każdy młody aktor. Gra jedną z głównych ról w jednym z najpopularniejszych seriali, który jest kontynuacją klasycznego filmu sztuk walki “Karate Kid” (1984) z Ralph’em Macchio, Pat’em Moritą, William’em Zabką i Martin’em Kove. Mam na myśli postać Robby’ego Keene z rosnącego w siłę “Cobra Kai”. Tytuł porwał fanów na całym świecie i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jego twórcom udało się znaleźć złoty środek pomiędzy starym pokoleniem fanów, a młodymi ludźmi, którzy dopiero wkraczają w świat karate Daniela LaRusso i jego Miyagi-Do. Tanner jest jednym z liderów nowej generacji.

Tanner Buchanan, zamiłowanie do sztuk walki.

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem na ekranie serialu “Cobra Kai” tego młodego chłopaka, to przyszła mi na myśl jedna rzecz. Tanner jest bardzo podobny do innego nastoletniego aktora, którego lubiłem oglądać w dzieciństwie. Mam na myśli nieżyjącego już Jonathana Brandisa, który pojawił się w filmie “Kumple” (1992) u boku Chucka Norrisa. Również rozpoczął karierę w bardzo młodym wieku. Piszę o tym z lekkim sentymentem, po prostu bardzo mi go przypomina.

Kadr z serialu "Designated Survivor".
Kadr z serialu “Designated Survivor”.

Tanner Buchanan jest zdecydowanie człowiekiem wielu pasji. Pierwszą z nich są na pewno sztuki walki, trenował kilka lat widowiskowe Taekwondo. Oprócz tego przed rozpoczęciem prac nad “Cobra Kai” zaliczył osiem miesięcy treningu Muay Thai. Cały czas musi być w dobrej formie i brać udział w coraz bardziej zaawansowanej choreografii walk. Ukończył też szkolenie taneczne w Center Stage Dance Academy w Ottawie, stolicy Kanady. Co więcej zajmuje się też muzyką, potrafi grać na gitarze i pianinie. Jakby tego było mało to jeszcze śpiewa i pisze teksty swoich utworów.

Telewizyjna droga do serialu “Cobra Kai”.

Buchanan zadebiutował na ekranie w roli dziecięcej w 2010 roku. Był to epizod w serialu “Współczesna Rodzina”. Trzy lata później dostał kolejne rólki w telewizyjnych “Chirurgach” i “Mrocznych Zagadkach Los Angeles”. Następnie wystąpił w kilku filmach krótkometrażowych. Jego pierwsze poważne role serialowe, które trafiły do szerszej publiki to postać Jack’a Downey’a w dramacie “The Fosters” i Leo Kirkmana w “Designated Survivor”.

Miejsce na Twoją reklamę.
Kadr z filmu "Cały On" (2021).
Kadr z filmu “Cały On” (2021).

To właśnie udział w tych produkcjach zapewnił mu rolę w “Cobra Kai”, które doczekało się już pięciu sezonów. Na planie towarzyszy mu kilku innych młodych aktorów, między innymi Mary Mouser z którą prywatnie się przyjaźni. W międzyczasie Tanner zaczął dostawać role w filmach pełnometrażowych. Zagrał już w thrillerze “Cruel Fixation” (2019) i “Cały On” (2021) dla platformy Netflix.

Miejsce na Twoją reklamę.
AKTUALNOŚCI

Oficjalnie się o tym nie mówiło, ale sam zastanawiałem się, czy w piątym sezonie “Cobra Kai” wróci ktoś z oryginalnej serii “Karate Kid”. Głucha...

ARTYKUŁY

Jacob Bertrand urodził się 6 marca 2000 roku w Los Angeles, USA. Jest młodym utalentowanym amerykańskim aktorem i miał okazję też napisać scenariusz i...

ARTYKUŁY

Paloma Jimenez, a dokładniej Karla Paloma Jiménez Denagustin urodziła się 22 sierpnia 1983 roku w w Acapulco w Meksyku. Jest supermodelką, aktorką telewizyjną i...

ARTYKUŁY

Xolo Mariduena urodził się 9 czerwca 2001 roku w Los Angeles w Kalifornii. Jest aktorem, a swoją przygodę filmową rozpoczął już w wieku 10...