Kontakt

Wpisz aktora lub tytuł filmu.

KinoSztukWalki.plKinoSztukWalki.pl

ARTYKUŁY

Kim jest Brigitte Nielsen?

Brigitte Nielsen

Brigitte Nielsen to tak naprawdę Gitte Nielsen. Przyszła na świat 15 lipca 1963 roku w Rødovre, małej miejscowości oddalonej zaledwie kilka kilometrów od Kopenhagi, stolicy Danii. Jest aktorką, modelką, piosenkarką i celebrytką. Podczas swojej kariery współpracowała z najpopularniejszymi projektantami mody i pozowała w męskich czasopismach. Była pięciokrotnie żonata, przyciągała uwagę mediów licznymi romansami. Uchodziła za jedną z najbardziej seksownych i kontrowersyjnych aktorek w Hollywood. Jest najbardziej znana z tego, że była żoną gwiazdy kina akcji – Sylvestra Stallone.

Miejsce na Twoją reklamę.
Brigitte Nielsen
Na zdjęciu: Sylvester Stallone i Brigitte Nielsen.

Największa popularność przyniosła jej rola żony Ivana Drago w filmie “Rocky IV” (1985) oraz Ingrid w “Kobrze” (1986). Obie role dały jej upragnioną uwagę mediów, często występowała w programach telewizyjnych. Rozpoczęła karierę piosenkarki i nagrała kilka dobrze przyjętych albumów muzycznych. W latach 90-tych pojawiła się w B-klasowym filmie sztuk walki “Misja Sprawiedliwości” (1992), w którym wystąpiła obok Jeffa Wincotta, Karen Shepard i Matthiasa Huesa. W 2009 roku wydała swoją autobiografię zatytułowaną “Masz Tylko Jedno Życie” (“You Only Get One Life”).

Wielki świat mody. Wyjazd do Włoch.

Brigitte jest córką inżyniera Svenda Nielsena i bibliotekarki Hanny. W wieku 16 lat, w 1979 roku po ukończeniu szkoły średniej postanowiła opuścić dom rodzinny i wyjechać do Włoch. Wstąpiła do prestiżowej agencji Elite Models. (była w niej również aktualna żona Sylvestra Stallone – Jennifer Flavin). Od samego początku wiedziała, że chce się zająć modelingiem. Jej pierwszymi fotografami byli Greg Gorman i Helmut Newton. Byli to światowej sławy specjaliści w swojej dziecinie. Greg zajmował się fotografią gwiazd Hollywood, a Helmut miał erotyczny i prowokacyjny styl.

Brigitte Nielsen
Na zdjęciu: Brigitte Nielsen.

Taki początek zwiastował wielki sukces na arenie międzynarodowej. Nielsen stała się rozpoznawalną modelką, współpracowała z takimi legendami jak Giorgio Armani, Gianni Versace i Gianfranco Ferré. W 1983 roku wyszła za mąż za duńskiego muzyka Kaspra Windinga, a rok później urodziła syna Juliana. Małżeństwo się od razu rozwiodło. Brigitte uznała, że chce robić karierę filmową w USA i opuściła rodzinę.

Romans z Arnoldem Schwarzeneggerem i ślub z Sylvestrem Stallone.

W 1984 roku włoski producent filmowy Dino de Laurentiis szukał seksownej kobiety do roli w filmie “Czerwona Sonja” (1985). Natrafił na sesje zdjęciowe Nielsen i z miejsca ją zatrudnił do produkcji. Była to jej pierwsza rola filmowa, która skończyła się romansem z gwiazdą kina akcji – Arnoldem Schwarzeneggerem. Chwile uniesienia nie trwały długo, bo wpadła pod skrzydła Sylvestra Stallone.

Miejsce na Twoją reklamę.
Brigitte Nielsen
Na zdjęciu: Sylvester Stallone i Brigitte Nielsen.

Wystąpiła ze Sly’em w dwóch filmach “Rocky IV” i “Kobra”. Jej role zostały uhonorowane Złotymi Malinami, ale w oczach widzów była symbolem seksu i nikt nie czepiał się jej gry aktorskiej. Opinię publiczną bardziej interesował ślub pary. Stallone oświadczył się już podczas prac przy czwartej odsłonie “Rockyego”. Do ślubu doszło tuż po premierze w domu producenta Irwina Winklera, w Beverly Hills.

Ich małżeńska przygoda trwała półtorej roku, wzięli rozwód w 1987 roku. Mniej więcej w tym samym czasie miał premierę jej nowy film “Gliniarz z Beverly Hills II” z Eddie Murphym. Aktorka wdała się w romans z jego reżyserem, legendarnym Tony Scottem, który odpowiadał za wiele kasowych filmów akcji.

Szczyt popularności i kariera muzyczna.

Można powiedzieć, że ślub ze Stallone zrobił z niej gwiazdę. Dostawała mnóstwo propozycji i zaczęła pojawiać się w czasopismach dla mężczyzn, między innymi w Playboyu i Penthouse. W pewnym momencie otrzymała kilka ciekawych propozycji z Włoch, więc postanowiła tam polecieć. Wystąpiła we włoskich produkcjach i zajęła się swoją kariera muzyczną.

Miejsce na Twoją reklamę.
Brigitte Nielsen
Na zdjęciu: Brigitte Nielsen.

W 1987 roku wydała debiutancki album używając swojego prawdziwego imienia Gitte – “Every Body Tells A Story”, który został dobrze przyjęty i całkiem przyjemnie się go słucha. Nadal powielała schemat szybkiego wchodzenia w związki. W styczniu 1988 roku poznała gwiazdę futbolu amerykańskiego – Marka Gastineau na siłowni w Los Angeles. Brigitte urodziła drugiego syna – Killian, a później standardowo doszło do rozstania.

Szalone lata 90-te, czyli droga donikąd.

Już na samym początku lat 90-tych Brigitte przespała się z uznanym aktorem Seanem Pennem. W 1990 roku wzięła też ślub z reżyserem i fotografem Sebastianem Copelandą, ale jak zwykle doszło do rozstania po niecałych dwóch latach związku. W tym czasie wystąpiła w filmie sztuk walki “Misja Sprawiedliwości” (1992) oraz wydała kolejny album muzyczny – “I’m The One… Nobody Else”. W 1993 roku wyszła za Raoule Meyere’a, z którym ma dwójkę dzieci. Tym razem był to związek długodystansowy, zakończył się po 12 latach.

Brigitte Nielsen
Na zdjęciu: Mattia Dessi i Brigitte Nielsen.

Do tego czasu wystąpiła w kilku słabych produkcjach filmowych, a jej kariera stanęła w miejscu. Po 2000 roku wydała kilka singli, a w 2003 roku postanowiła wejść do świata celebrytów. Wzięła udział w programie “Big Brother VIP”, gdzie pojawiła się też mama Sly’a – Jackie Stallone. Po rozwodzie wdała się w kolejny nagłośniony medialnie romans z Flavour Flav, raperem z legendarnego zespołu Public Enemy. W 2006 roku postanowiła wziąć ślub po raz piąty, tym razem jej wybrankiem został Mattia Dessi.

Upadek na samo dno, świat celebrytów.

Nielsen rozkręciła się na dobre w programach telewizyjnych i reality-show. W 2007 roku wyznała, że ma poważne problemy z alkoholem. Wzięła udział w programie “Celebrity Rehab with Dr. Drew”, który był kroniką jej walki z nałogiem. W 2008 roku postanowiła po raz kolejny pokazać swoje życie światu i wzięła udział w niemieckim reality-show, w którym dokonuje swojej metamorfozy poprzez operacje plastyczne. W 2009 roku wydała swoją autobiografię.

Miejsce na Twoją reklamę.
"Creed II" (2018)
Kadr z filmu “Creed II” (2018).

W 2012 roku zrobiono jej mnóstwo zdjęć, które trafiły do mediów. Widać na nich Brigitte Nielsen w stanie mocnego upojenia wymiotującą w parku i zataczającą się. To bardzo przykry widok, który zszokował fanów, którzy pamiętają ją z jej najlepszych lat kariery. Od czasu do czasu bierze udział w kolejnych celebryckich programach i małych produkcjach filmowych. W 2018 roku Stallone wyciągnął do niej rękę i zaangażował do roli w filmie “Creed II”.

Miejsce na Twoją reklamę.
VIDEO BLOG

Sylvester Stallone – król Kina Akcji działa na pełnych obrotach. Postanowiłem zebrać w jedno miejsce wszystkie jego nowości i przyszłe projekty filmowe takie jak...

VIDEO BLOG

Sylvester Stallone podpisał kontrakt na udział w filmie “Na Krawędzi 2”. To dobra okazja, żeby przyjrzeć się bliżej nadchodzącym filmom herosa Kina Akcji. Już...

VIDEO BLOG

Kolejna dawka “RE: AKCJI”, czyli moich odpowiedzi na Wasze komentarze. Dzisiaj głównym tematem jest Jean-Claude Van Damme i jego niedocenione produkcje. Nie zabrakło też...

VIDEO BLOG

“Creed III”. Postanowiłem powiedzieć kilka słów na temat nowej produkcji. Czy Michael B. Jordan udźwignął debiut reżyserski? Czy “Creed III” dał sobie radę bez...