Kontakt

Wpisz aktora lub tytuł filmu.

KinoSztukWalki.plKinoSztukWalki.pl

ARTYKUŁY

Kim jest Brigitte Nielsen?

Brigitte Nielsen

Brigitte Nielsen to tak naprawdę Gitte Nielsen. Przyszła na świat 15 lipca 1963 roku w Rødovre, małej miejscowości oddalonej zaledwie kilka kilometrów od Kopenhagi, stolicy Danii. Jest aktorką, modelką, piosenkarką i celebrytką. Podczas swojej kariery współpracowała z najpopularniejszymi projektantami mody i pozowała w męskich czasopismach. Była pięciokrotnie żonata, przyciągała uwagę mediów licznymi romansami. Uchodziła za jedną z najbardziej seksownych i kontrowersyjnych aktorek w Hollywood. Jest najbardziej znana z tego, że była żoną gwiazdy kina akcji – Sylvestra Stallone.

Miejsce na Twoją reklamę.
Brigitte Nielsen
Na zdjęciu: Sylvester Stallone i Brigitte Nielsen.

Największa popularność przyniosła jej rola żony Ivana Drago w filmie “Rocky IV” (1985) oraz Ingrid w “Kobrze” (1986). Obie role dały jej upragnioną uwagę mediów, często występowała w programach telewizyjnych. Rozpoczęła karierę piosenkarki i nagrała kilka dobrze przyjętych albumów muzycznych. W latach 90-tych pojawiła się w B-klasowym filmie sztuk walki “Misja Sprawiedliwości” (1992), w którym wystąpiła obok Jeffa Wincotta, Karen Shepard i Matthiasa Huesa. W 2009 roku wydała swoją autobiografię zatytułowaną “Masz Tylko Jedno Życie” (“You Only Get One Life”).

Wielki świat mody. Wyjazd do Włoch.

Brigitte jest córką inżyniera Svenda Nielsena i bibliotekarki Hanny. W wieku 16 lat, w 1979 roku po ukończeniu szkoły średniej postanowiła opuścić dom rodzinny i wyjechać do Włoch. Wstąpiła do prestiżowej agencji Elite Models. (była w niej również aktualna żona Sylvestra Stallone – Jennifer Flavin). Od samego początku wiedziała, że chce się zająć modelingiem. Jej pierwszymi fotografami byli Greg Gorman i Helmut Newton. Byli to światowej sławy specjaliści w swojej dziecinie. Greg zajmował się fotografią gwiazd Hollywood, a Helmut miał erotyczny i prowokacyjny styl.

Brigitte Nielsen
Na zdjęciu: Brigitte Nielsen.

Taki początek zwiastował wielki sukces na arenie międzynarodowej. Nielsen stała się rozpoznawalną modelką, współpracowała z takimi legendami jak Giorgio Armani, Gianni Versace i Gianfranco Ferré. W 1983 roku wyszła za mąż za duńskiego muzyka Kaspra Windinga, a rok później urodziła syna Juliana. Małżeństwo się od razu rozwiodło. Brigitte uznała, że chce robić karierę filmową w USA i opuściła rodzinę.

Romans z Arnoldem Schwarzeneggerem i ślub z Sylvestrem Stallone.

W 1984 roku włoski producent filmowy Dino de Laurentiis szukał seksownej kobiety do roli w filmie “Czerwona Sonja” (1985). Natrafił na sesje zdjęciowe Nielsen i z miejsca ją zatrudnił do produkcji. Była to jej pierwsza rola filmowa, która skończyła się romansem z gwiazdą kina akcji – Arnoldem Schwarzeneggerem. Chwile uniesienia nie trwały długo, bo wpadła pod skrzydła Sylvestra Stallone.

Miejsce na Twoją reklamę.
Brigitte Nielsen
Na zdjęciu: Sylvester Stallone i Brigitte Nielsen.

Wystąpiła ze Sly’em w dwóch filmach “Rocky IV” i “Kobra”. Jej role zostały uhonorowane Złotymi Malinami, ale w oczach widzów była symbolem seksu i nikt nie czepiał się jej gry aktorskiej. Opinię publiczną bardziej interesował ślub pary. Stallone oświadczył się już podczas prac przy czwartej odsłonie “Rockyego”. Do ślubu doszło tuż po premierze w domu producenta Irwina Winklera, w Beverly Hills.

Ich małżeńska przygoda trwała półtorej roku, wzięli rozwód w 1987 roku. Mniej więcej w tym samym czasie miał premierę jej nowy film “Gliniarz z Beverly Hills II” z Eddie Murphym. Aktorka wdała się w romans z jego reżyserem, legendarnym Tony Scottem, który odpowiadał za wiele kasowych filmów akcji.

Szczyt popularności i kariera muzyczna.

Można powiedzieć, że ślub ze Stallone zrobił z niej gwiazdę. Dostawała mnóstwo propozycji i zaczęła pojawiać się w czasopismach dla mężczyzn, między innymi w Playboyu i Penthouse. W pewnym momencie otrzymała kilka ciekawych propozycji z Włoch, więc postanowiła tam polecieć. Wystąpiła we włoskich produkcjach i zajęła się swoją kariera muzyczną.

Miejsce na Twoją reklamę.
Brigitte Nielsen
Na zdjęciu: Brigitte Nielsen.

W 1987 roku wydała debiutancki album używając swojego prawdziwego imienia Gitte – “Every Body Tells A Story”, który został dobrze przyjęty i całkiem przyjemnie się go słucha. Nadal powielała schemat szybkiego wchodzenia w związki. W styczniu 1988 roku poznała gwiazdę futbolu amerykańskiego – Marka Gastineau na siłowni w Los Angeles. Brigitte urodziła drugiego syna – Killian, a później standardowo doszło do rozstania.

Szalone lata 90-te, czyli droga donikąd.

Już na samym początku lat 90-tych Brigitte przespała się z uznanym aktorem Seanem Pennem. W 1990 roku wzięła też ślub z reżyserem i fotografem Sebastianem Copelandą, ale jak zwykle doszło do rozstania po niecałych dwóch latach związku. W tym czasie wystąpiła w filmie sztuk walki “Misja Sprawiedliwości” (1992) oraz wydała kolejny album muzyczny – “I’m The One… Nobody Else”. W 1993 roku wyszła za Raoule Meyere’a, z którym ma dwójkę dzieci. Tym razem był to związek długodystansowy, zakończył się po 12 latach.

Brigitte Nielsen
Na zdjęciu: Mattia Dessi i Brigitte Nielsen.

Do tego czasu wystąpiła w kilku słabych produkcjach filmowych, a jej kariera stanęła w miejscu. Po 2000 roku wydała kilka singli, a w 2003 roku postanowiła wejść do świata celebrytów. Wzięła udział w programie “Big Brother VIP”, gdzie pojawiła się też mama Sly’a – Jackie Stallone. Po rozwodzie wdała się w kolejny nagłośniony medialnie romans z Flavour Flav, raperem z legendarnego zespołu Public Enemy. W 2006 roku postanowiła wziąć ślub po raz piąty, tym razem jej wybrankiem został Mattia Dessi.

Upadek na samo dno, świat celebrytów.

Nielsen rozkręciła się na dobre w programach telewizyjnych i reality-show. W 2007 roku wyznała, że ma poważne problemy z alkoholem. Wzięła udział w programie “Celebrity Rehab with Dr. Drew”, który był kroniką jej walki z nałogiem. W 2008 roku postanowiła po raz kolejny pokazać swoje życie światu i wzięła udział w niemieckim reality-show, w którym dokonuje swojej metamorfozy poprzez operacje plastyczne. W 2009 roku wydała swoją autobiografię.

Miejsce na Twoją reklamę.
"Creed II" (2018)
Kadr z filmu “Creed II” (2018).

W 2012 roku zrobiono jej mnóstwo zdjęć, które trafiły do mediów. Widać na nich Brigitte Nielsen w stanie mocnego upojenia wymiotującą w parku i zataczającą się. To bardzo przykry widok, który zszokował fanów, którzy pamiętają ją z jej najlepszych lat kariery. Od czasu do czasu bierze udział w kolejnych celebryckich programach i małych produkcjach filmowych. W 2018 roku Stallone wyciągnął do niej rękę i zaangażował do roli w filmie “Creed II”.

Miejsce na Twoją reklamę.
VIDEO BLOG

Druga propozycja na ten piękny Świąteczny czas i od razu druga z Arnoldem Schwarzeneggerem, czyli film “Gliniarz w przedszkolu”. Film, którego nie dopadł czas...

VIDEO BLOG

Zaczynamy akcję pod tytułem “ŚWIĄTECZNE FILMY DLA TWARDZIELI”. Na pierwszy strzał idzie “Świąteczna Gorączka” z Arnoldem Schwarzeneggerem. Film ten z pewnością umili Wam czas...

VIDEO BLOG

To już trzeci epizod z serii “Re: Akcja”, w której odpowiadam na Wasze komentarze dotyczące filmów i gwiazd kina sztuk walki oraz akcji.

VIDEO BLOG

Zapraszam do sprawdzenia materiału video na temat niezwykłej historii filmu “Niezniszczalni 4”. Produkcja była kilkukrotnie wstrzymywana, a jej losy wisiały na włosku. Czy Jason...