Kontakt

Wpisz aktora lub tytuł filmu.

KinoSztukWalki.plKinoSztukWalki.pl

ARTYKUŁY

Kim była Jackie Stallone?

Jackie Stallone

Jackie Stallone to tak naprawdę Jacqueline Frances Stallone, mama legendy kina akcji – Sylvestra Stallone. Była niesamowicie barwną i kontrowersyjną postacią w celebryckim świecie. Miała cały wachlarz zainteresowań i poglądów, które spotykały się z krytyką. Postanowiłem o niej napisać, ponieważ w dużej mierze to ona odpowiadała za sukces Sylvestra. Wspierała go od początku kariery, od zawsze interesowała się astrologią. Jej przepowiednia odnośnie tego, że Stallone będzie miał kilka “chudych” lat w branży zanim się wybije sprawdziła się z precyzyjną dokładnością. Można w to wierzyć lub nie, ale sukces “Rockyego” (1976) był zapisany w gwiazdach.

Miejsce na Twoją reklamę.
Jackie Stallone
Na zdjęciu Jackie Stallone.

Oprócz astrologii zajmowała się również tańcem, promowała gale wrestlingu i aktywny tryb życia. Otworzyła też mnóstwo biznesów, które w tamtym czasie były pionierskie. Jako pierwsza prowadziła program telewizyjny o ćwiczeniach i podnoszeniu ciężarów. Jej drugim synem jest piosenkarz Frank Stallone, ma też córkę z pierwszego małżeństwa – aktorkę Toni D’Alto.

Cyrkowa artystka i chórzystka w nocnym klubie.

Jackie Stallone przyszła na świat 29 listopada 1921 roku w Waszyngtonie. Jej ojciec John Paul Labofish (dziadek Sylvestra Stallone) był prawnikiem. Mama Jeanne Victoria Anne Clerec pochodziła z półwyspu bretońskiego położonego w północno-zachodniej Francji. Jej rodzice poznali się po pierwszej Wojnie Światowej, podczas jego służby w marynarce wojennej USA. Rodzina ojca ma swoje korzenie w Odessie, na Ukrainie.

Jackie Stallone
Na zdjęciu Jackie Stallone.

Rodzina Jackie mieszkała z legendarnym Chalesem Atlasem, kulturystą włoskiego pochodzenia, który wprowadził własny program ćwiczeń i stworzył jedną z największych kampanii marketingowych. Także nie trudno się domyślić, że aktywny tryb życia towarzyszył jej cały czas. W młodości prowadziła artystyczny tryb życia, pracowała w cyrku robiąc akrobacje na trapezie, dorabiała jako chórzystka w nocnym klubie i zajmowała się fryzjerstwem. Ojcem Sylvestra Stallone jest z pochodzenia Włoch – Frank Stallone Sr.

Salon urody i sukces Sylvestra Stallone.

W latach 70-tych prowadziła salon urody w Miami Beach. Goniła za marzeniami i wpierała syna w jego pisarskiej karierze. Tak tylko przypomnę, że Sylvester zaczynał od pisania i na samym początku jego przygód w Hollywood właśnie tym się zajmował. Była dumna z każdego drobnego sukcesu Sly’a, a w jej salonie wisiał nawet plakat z filmu “Książęta z Flatbush” (1974). W wolnych chwilach zajmowała się astrologią i wróżeniem z dłoni. Kazała synowi działać, była pewna, że odniesie sukces i tak się stało, co może tłumaczyć jako samozaparcie, wiedział co robi i wierzył w słowa mamy.

Miejsce na Twoją reklamę.
Jackie Stallone
Na zdjęciu Jackie Stallone i Sylvester Stallone.

Na początku lat 80-tych Jackie zaczęła sama przebijać się do celebryckiego świata. Wtedy zaczęła wychodzić na światło dzienne jej kontrowersyjna natura. Zawsze lubiła budzić emocje w ludziach i nie miała w tym pohamować. Dowodem na to może być nawet zdjęcie powyżej po kolejnej operacji plastycznej. To nie jest zdjęcie zrobione z zaskoczenia przez paparazzi. To sesja zdjęciowa zrobiona specjalnie po to, żeby się pokazać światu mają prawie setkę na karku. Była dumna i niczego się nie wstydziła.

Rozmowy z psami i wróżenie z pośladów.

Jackie rozkręciła się na dobre w kontrowersjach i miała w tym sporo zwolenników. W latach 80-tych pojawiła się w programie zapaśniczym “GLOW: Gorgeous Ladies of Wrestling”. Miała epizody w życiu, w których bawiła się w rapowanie i cały czas cisnęła temat z astrologią. Otworzyła też płatną gorącą linię psychologiczną, w której wraz z innymi konsultantkami doradzały jak żyć i pomagały w problemach. Mocno zastanawiają mnie te porady, z uwagi na poglądy, ale biznes się kręcił. W sumie do tej pory ludzie wydzwaniają do wróżbity Macieja i innych geniuszy obdarzonymi kosmicznymi mocami.

Jackie Stallone
Na zdjęciu Jackie Stallone.

Pani Stallone poszła jednak o krok dalej. Uważała, że ma zdolność komunikowania się z psami w celu przewidywania przyszłości. Największym szaleństwem jednak okazała się jej innowacyjna metoda przewidywania przyszłości. Uznała, że wróżenie z ręki nie wystarczy, więc zaczęła wróżyć z dupy. Dosłownie. Stworzyła swoją własną pseudonaukę o nazwie “rumpologia”. Uważała, że wzięła te mocne od Babilończyków, Indian oraz starożytnych Rzymian i Greków. Brzmi mocno i ryje mózgownicę. Jednym z założeń jej metody było twierdzenie, że pęknięcie na tyłku odpowiada obu półkulom mózgowym. Dokonywała odczytów w różny sposób, robiło to też ze zdjęć na odległość, za pomocą e-maili. Napisała kilka książek o astrologii.

Operacje plastyczne i Wielki Brat.

Nie trzeba mieć idealnego wzroku, żeby na pierwszy rzut oka stwierdzić, że coś jest nie tak. Jackie Stallone była przez większość swojego życia wielką fanką kobiecego piękna. O ile jej ciało dzięki ćwiczeniom zachowało formą do późnej starości, to twarz już nie. Operacje plastyczne, którym się poddawała przynosiły różne rezultaty. Jackie zdawała się nie zdawać sobie sprawy z tego, że coś jest grubo nie tak jak powinno być i często pozowała do zdjęć. Nie będę tutaj więcej się na ten temat rozpisywał, bo to kwestia dla specjalisty, ale sami widzicie.

Miejsce na Twoją reklamę.
Jackie Stallone
Na zdjęciu Jackie Stallone.

W 2005 roku wzięła udział w brytyjskim domu “Wielkiego Brata”. Została tam zaproszona po to, żeby ostro namącić. W tym samym programie brała udział była żona Sylvestra Stallone – Brigitte Nielsen (aktorka znana z filmu “Rocky IV”, 1985). Chodziło oczywiście o konfrontacje, Panie za sobą nie przepadały. Napiszę szczerze, na miejscu Stallone’a nie byłbym zadowolony, że moja mam robi taki akcje i bierze udział w tym programie.

Śmierć.

Jackie Stallone była niesamowicie kolorową postacią, która gdziekolwiek się pojawiła to przyciągała świadomie uwagę na siebie. Zmarła we śnie 21 września 2020 roku w swoim domu, w Los Angeles. O jej odejściu poinformował opinię publiczną Frank Stallone.

Miejsce na Twoją reklamę.
VIDEO BLOG

Sylvester Stallone – król Kina Akcji działa na pełnych obrotach. Postanowiłem zebrać w jedno miejsce wszystkie jego nowości i przyszłe projekty filmowe takie jak...

VIDEO BLOG

Sylvester Stallone podpisał kontrakt na udział w filmie “Na Krawędzi 2”. To dobra okazja, żeby przyjrzeć się bliżej nadchodzącym filmom herosa Kina Akcji. Już...

VIDEO BLOG

Kolejna dawka “RE: AKCJI”, czyli moich odpowiedzi na Wasze komentarze. Dzisiaj głównym tematem jest Jean-Claude Van Damme i jego niedocenione produkcje. Nie zabrakło też...

VIDEO BLOG

“Creed III”. Postanowiłem powiedzieć kilka słów na temat nowej produkcji. Czy Michael B. Jordan udźwignął debiut reżyserski? Czy “Creed III” dał sobie radę bez...