Kontakt

Wpisz aktora lub tytuł filmu.

KinoSztukWalki.plKinoSztukWalki.pl

ARTYKUŁY

Kim jest Bianca Van Damme?

Bianca Van Damme

Bianca Van Damme to tak naprawdę Bianca Bree Van Varenberg, przyszła na świat 17 października 1990 roku w Los Angeles. Jest córką największej gwiazdy kina sztuk walki Jean-Claude Van Damme i Gladys Portugues. Jest siostrą Krisa Van Damme. Od najmłodszych lat obserwowała karierę filmową swojego ojca, jak widać jest niezwykle wysportowana i postanowiła spróbować swoich sił w branży filmowej.

Miejsce na Twoją reklamę.
Bianca Van Damme
Na zdjęciu: Bianca Van Damme.

Pierwszy raz na ekranie u boku taty pojawiła się w roli Kassie Robideaux w filmie “Strażnik Granicy” (2006). Później została zaangażowana do jego kolejnych produkcji “Krzyżowy Ogień” (2011) oraz “6 Kul” (2012). Po tym jak wzięła udział w reality-show “Jean-Claude Van Damme: Za Zamkniętymi Drzwiami” otrzymała swoją pierwszą poważną propozycję. Była nią rola Carrie w filmie “Bunt Obcych” w reżyserii Dominica Burnsa.

Bianca Van Damme, utracone marzenie.

Już w dzieciństwie została wrzucona w świat sportu. Trenowała karate, kickboxing, boks i balet, ale najbliższe jej sercu okazało się łyżwiarstwo. Pasjonowała się tym sportem i z największą uwagą oglądała Igrzyska Olimpijskie. Postanowiła postawić wszystko na jedną kartę i zaczęła intensywnie trenować łyżwiarstwo szybkie, żeby zakwalifikować się na Olimpiadę w 2010 roku. Była całkowicie wspierana przez rodzinę.

Bianca Van Damme
Na zdjęciu: Bianca Van Damme i Ida Lundgren.

Niestety doznała kontuzji pleców po tym jak miała wypadek podczas jednego z wyścigów. Miesiące treningów i pierwsze sukcesy w tym sporcie straciły znaczenie. Pomimo tego, że była zdeterminowana, to nie mogła kontynuować przygotowań. Popadła w depresję, a na domiar złego okazało się, że rodzinę czeka przeprowadzka do Vancouver w Kanadzie.

Wyjście z cienia Jean-Claude Van Damme’a.

Bianka ukończyła szkołę średnią w wieku 16 lat i pojechała na studia aktorskie do John Casablanca Center. Postanowiła trzymać się ojca i towarzyszyć mu na planach filmowych, żeby dowiedzieć się dokładnie jak wygląda produkcja filmowa od środka. Została zaangażowana do kilku ról, aż w końcu wystąpiła na pierwszym planie w “Buncie Obcych”, który niestety uważam za jeden z największych gniotów jaki widziałem w życiu.

Miejsce na Twoją reklamę.
Bianca Van Damme
Na zdjęciu: Jean-Claude Van Damme i Bianca Van Damme.

Młoda aktorka próbuje wyjść z cienia ojca i zapracować na własne imię. Bierze udział w kolejnych projektach. W 2016 roku wystąpiła w horrorze “Paranormal Activity Security Squad”, a w 2018 roku została zaangażowana do filmu “Fury of the Fist and the Golden Fleece”. Miała okazję w nim spotkać na planie takie gwiazdy gatunku jak Cynthia Rothrock, Michael Dudikoff, Danny Trejo, Don “The Dragon” Wilson, czy Simon Rhee.

Miejsce na Twoją reklamę.
VIDEO BLOG

Postanowiłem ruszyć z projektem “Być jak Van Damme”. Wiem, że ta droga może trwać wiele lat, ale myślę, że to odpowiedni czas by zacząć....

VIDEO BLOG

“RE: AKCJA” numer dziesięć, czyli czyli czas odpowiedzieć na Wasze komentarze. Dzisiaj głównym tematem jest Jean-Claude Van Damme, Scott Adkins, czy też Keanu Reeves....

VIDEO BLOG

Materiał z mojej wyprawy do Tajlandii. Wybrałem się tam w poszukiwaniu miejsc, gdzie filmowano “Kickboxera” z Van Damme’m. Film, od którego zaczęła się cała...

VIDEO BLOG

Rozmowa na temat początków kariery filmowej Van Damme’a – gwiazdy “Krwawego Sportu” i “Kickboxera”. Audycja radiowa “Z Filmami na Ty” w Norda FM. Róża...