Kontakt

Wpisz aktora lub tytuł filmu.

KinoSztukWalki.plKinoSztukWalki.pl

ARTYKUŁY

Kim jest Gladys Portugues?

Gladys Portugues

Gladys Portugues (znana również jako “Tygrysica”) urodziła się 30 września 1957 roku na Manhattanie, w Nowym Jorku. Jest byłą amerykańską kulturystką, która odnosiła spora sukcesy. Dwukrotnie znalazła się w pierwszej 10-tce najważniejszych zawodów kulturystycznych na świecie – Ms. Olympia. Jest również modelką fitness oraz autorką. Była również aktorką i wystąpiła w kilku produkcjach filmowych pod koniec lat 80-tych.

Miejsce na Twoją reklamę.
Gladys Portugues
Na zdjęciu: Gladys Portugues.

Najbardziej znana jest jednak z tego, że jest żoną legendy kina sztuk walki – Jean-Claude Van Damme’a. Małżeństwo ma dwójkę dzieci: Krisa Van Damme (ur. 1987) oraz Biankę Van Damme (ur. 1990). Związek z gwiazdą “Krwawego Sportu” (1988) i “Kickboxera” (1989) nie należy do łatwych. Związek pary kilkukrotnie wisiał na włosku, na szczęście przetrwali, chociaż nie było łatwo. W 2011 roku postanowili wpuścić kamery do swojego życia. Wystąpili razem w serialu dokumentalnym “Jean-Claude Van Damme: Za Zamkniętymi Drzwiami” (“Jean-Claude Van Damme: Behind The Closed Doors”).

Gladys Portugues, jedna z najlepszych kulturystek wszechczasów.

Uczęszczała do prywatnej uczelni na Upper East Side – Marymount Manhattan College. Była to prestiżowa szkoła, która w tamtym okresie stała się znana z tego, że przyjmuje młode zamożne kobiety. Jedną z jej najpopularniejszych uczennic była Patricia Nixon Cox, starsza córka prezydenta Stanów Zjednoczonych – Richarda Nixona. Do szkoły chodziły dzieci polityków i znanych osobistości, przyszli aktorzy, aktorki i ludzie z show-biznesu.

Gladys Portugues
Na zdjęciu: Gladys Portugues.

W 1980 roku zobaczyła w telewizji pierwsze historyczne zawody Ms. Olympia, które odbywały się Hotelu Sheraton w Filadelfii. W turnieju zwyciężyła Rachel McLish, która zainspirowała Gladys Portugues do ciężkich treningów. To wtedy postanowiła, że zajmie się kulturystyką. Sukcesy przyszły szybko, dwukrotnie wystąpiła na Ms. Olympia. Dostawała propozycje pracy w modelingu, a w 1985 roku wystąpiła w sequelu legendarnego filmu “Kulturyści” (1977), czyli jego kobiecym odpowiedniku “Pumping Iron: The Women”. Pojawiła się na wielu okładkach magazynów i jest uznawana za jedną z najlepszych kulturystek wszechczasów.

Kariera i związek z Jean-Claude Van Damme.

Gladys odnosiła coraz większe sukcesy i była coraz bardziej rozpoznawalna w świecie kulturystyki. W 1986 roku wydała książkę “Hard Bodies”, którą napisała wraz z autorką wielu książek treningowych Joyce L. Vedral. W tym samym czasie rozpoczęła również swoją aktorską przygodę występując w małej roli w filmie Sidneya Lumeta “Nazajutrz” (1986) z gwiazdorską obsadą: Jane Fonda, Jeff Bridges i Raul Julia.

Miejsce na Twoją reklamę.
Jean-Claude Van Damme i Gladys Portugues
Jean-Claude Van Damme i Gladys Portugues.

Jej kariera nie trwała długo, ponieważ w tym samym okresie poznała początkującego aktora Jean-Claude Van Damme’a i zaszła w ciążę. Van Damme wziął rozwód po roku od ślubu ze swoją drugą małżonką Cynthią Derderian i rok później, w 1987 roku stanął na ślubnym kobiercu z Portugues. Chwilę później jego kariera wystrzeliła i osiągnął światowy sukces za sprawą filmu “Krwawy Sport” (1988). Jak się szybko okazało, życie z gwiazdą filmową nie jest łatwe. W 1992 roku wzięli rozwód, powodem był romans aktora z Darcy LaPier.

Drugi ślub z belgiem i papiery o rozwód.

Jean-Claude Van Damme wziął swój czwarty ślub, tym razem z wyżej wspomnianą Darcy LaPier w 1994 roku, a rok później na świat przyszedł Nicholas Van Damme. Niestety ten związek aktora również nie był udany. Co prawda para przetrwała już na samym początku romans Van Damme’a z piosenkarką Kylie Mingoue, ale nie trwało to długo. Wzięli rozwód w 1997 roku, a po nim aktor znów zaczął się spotykać z matką swojego pierwszego syna i córki.

Jean-Claude Van Damme i Gladys Portugues
Jean-Claude Van Damme i Gladys Portugues.

Para postanowiła ponownie wziąć ślub w 1999 roku. Od tej pory są cały czas razem, ale wygląda na to, że mimo wszystko ta relacja bywa burzliwa. W 2015 roku Portugues złożyła ponownie papiery o rozwód. Na całe szczęście je wycofała, a Van Damme potwierdził, że się pogodzili i ich rodzina jest silna jak nigdy.

Miejsce na Twoją reklamę.
VIDEO BLOG

Postanowiłem ruszyć z projektem “Być jak Van Damme”. Wiem, że ta droga może trwać wiele lat, ale myślę, że to odpowiedni czas by zacząć....

VIDEO BLOG

“RE: AKCJA” numer dziesięć, czyli czyli czas odpowiedzieć na Wasze komentarze. Dzisiaj głównym tematem jest Jean-Claude Van Damme, Scott Adkins, czy też Keanu Reeves....

VIDEO BLOG

Materiał z mojej wyprawy do Tajlandii. Wybrałem się tam w poszukiwaniu miejsc, gdzie filmowano “Kickboxera” z Van Damme’m. Film, od którego zaczęła się cała...

VIDEO BLOG

Rozmowa na temat początków kariery filmowej Van Damme’a – gwiazdy “Krwawego Sportu” i “Kickboxera”. Audycja radiowa “Z Filmami na Ty” w Norda FM. Róża...