Connect with us

Wpisz tytuł filmu lub aktora.

Kino Sztuk Walki | Portal o Filmach Akcji.

ZWIASTUNY

“Szlak Tygrysów”, czyli kolejny sukces Jackie Chana !

Zdobywca Oscara za całokształt twórczości – Jackie Chan (zawsze chciałem to napisać) odnosi kolejny sukces. Całkiem niedawno ogromny wynik kasowy uzyskał film “Zgubiony Ślad” (“Skiptrace”), który zarobił ponad $140 milionów na świecie. Cokolwiek by nie myśleć, to był wynik do przewidzenia, film został zrealizowany w stylu “amerykańskim”, czyli tak, żeby trafił do jak największej grupy odbiorców. W przypadku nowej produkcji Ding Shenga, z Chanem w roli głównej – “Szlak Tygrysów” (“Railroad Tigers”) wynik sprzedażowy nie był taki oczywisty, sam gatunek – historyczny-dramat wymieszany z wieloma elementami komedii nie gwarantuje sukcesu, to niszowy i ryzykowny projekt z wielkim budżetem – $50 milionów. W dodatku premiera produkcji miała miejsce 23 grudnia 2016 roku w Chinach i dokładnie 2 dni temu w USA (ograniczona liczba kin). Czy to odpowiedni czas na zarobienie kasy? Wygląda na to, że tak! Po dwóch tygodniach od pierwszego seansu “Szlak Tygrysów” ma na koncie ponad $70 milionów. To bardzo dobry wynik, budżet się zwrócił i jeszcze jest się czym dzielić, a to dopiero początek “żywota” filmu.

Warto wspomnieć, że pojawiają się już pierwsze recenzje, większość z nich zachęca do obejrzenia, niektóre tytułowane są nawet nagłówkami, że to najlepszy film z Chanem ostatnich lat i, że prawie zmazał plamę po “Skiptrace”, z tym, że dla mnie “Skiptrace” to była dobra rozrywka. W każdym razie ja jako fan bardzo się cieszę i jak będę miał taką możliwość to obejrzę nową produkcję. Na dystrybucję w Polsce raczej nie mamy co liczyć. Aaa… gdybym zapomniał, dobre recenzje dostaje syn Jackie Chana, który również wystąpił w filmie.

Teraz czas na ciekawostkę – pewnie już widzieliście zwiastun “Szlaku Tygrysów”, ale nie ten nowy – tak – jest nowy, taki wiecie po angielsku i pod amerykańskiego widza – oficjalny międzynarodowy trailer. Zapraszam do obejrzenia.

OFICJALNY ZWIASTUN

 

Co więcej, przypomnę, że Jackie Chan jest również piosenkarzem i nagrał sporo albumów. Często i gęsto tworzy piosenki do swoich filmów, tak samo jest w przypadku “Szlaku Tygrysów”. Poniżej możecie obejrzeć video do 3 utworów promujących film. Przyjemnego słuchania.

RAILROAD TIGERS – “THEME SONG”

RAILROAD TIGERS – “BIG BROTHER”

RAILROAD TIGERS – “PIPA”

Zapraszam was również do sprawdzenia 30-to minutowego wideo z oficjalnej premiery, które możecie śmiało obejrzeć poniżej.

VIDEO Z PREMIERY “SZLAKU TYGRYSÓW”

Dla prawdziwych maniaków jest jeszcze video z planu, w którym możecie sami zobaczyć, że realizacja filmu nie była zbyt prosta. Praca na zielonym, czy niebieskim tle i odgrywanie w ten sposób scen, by później nałożyć efekty lub inne ujęcia wymaga niesamowitej wyobraźni i organizacji.

RAILROAD TIGERS – NA PLANIE

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZWIASTUNY

Całkiem niedawno informowałem, że Mickey Rourke (“Niezniszczalni”) i Michael Jai White (“Po Prostu Walcz 2”) połączyli siły w filmie pod tytułem “The Commando“. Niestety...

ZWIASTUNY

Jak się okazuje, Mike Tyson nie odłożył jeszcze rękawic bokserskich na kołku i pokazał ostatnio, że z ikrą legendy potrafi jeszcze kilka rund przewalczyć....

ZWIASTUNY

“Fala Uderzeniowa 2” to nowy film reżyserii Hermana Yau, w którym rolę główną odgrywa Andy Lau (“Piekielna Gra”, “Dom Latających Sztyletów”). Panowie pracowali razem...

ZWIASTUNY

Przez chwilę zastanawiałem się, czy pisać o “The Little Things”, ponieważ jest to thriller. Z drugiej strony informowałem o filmach akcji z Denzelem Washingtonem...