Kontakt

Wpisz aktora lub tytuł filmu.

KinoSztukWalki.plKinoSztukWalki.pl

AKTUALNOŚCI

Nowa “Policyjna Opowieść” w planach, czy Jackie Chan wróci?

"Police Story" - Sequel

Zaskakujące informacje napływają z Hong Kongu. Myślę, że większość naszej ekipy dobrze zna serię “Policyjna Opowieść” z Jackie Chanem, która została zapoczątkowana 1985 roku. To był tytuł przełomowy dla aktora i mistrza kaskaderki. Umocnił jego pozycję na azjatyckim rynku jako gwiazdy Kina Akcji, przebił się też na rynek video do Stanów Zjednoczonych.

Miejsce na Twoją reklamę.

Oryginalna seria “Policyjnej Opowieści” i spin-off.

Oryginalny film doczekał się trzech oficjalnych kontynuacji. W 1988 roku wyszła “Policyjna Opowieść 2”, a w 1992 roku “Policyjna Opowieść 3: Superglina”. W momencie, w którym kariera Chana poszybowała do Ameryki stworzono czwartą odsłonę. Mowa oczywiście o filmie “Pierwsze Uderzenie” (znany też jako “Atomowe Uderzenie” z 1996 roku. Tytuł może zmylić, ale to oryginalna część serii.

W międzyczasie, a dokładnie w 1993 roku ukazał się spin-off serii z Michelle Yeoh w roli głównej. Mam tu na myśli “Projekt S”, znany też jako “Superglina 2”. Chan zagrał tam jedną scenę.

Miejsce na Twoją reklamę.

Pozostałe historie policyjne z Jackie Chanem.

Powstały też tytuły nawiązujące tematyką do serii, które jej częścią nie są… łączy je po prostu nazwisko Jackie Chana. Mam na myśli takie produkcje jak “Przestępcza Opowieść” z 1993 roku, rewelacyjna “Nowa Policyjna Opowieść” z 2004 roku, czy pominięte przez specjalistów od marketingu “Police Story 2013”.

Czy powstanie sequel?

W końcu wkraczamy do sedna. Czy powstanie nowa “Policyjna Opowieść”? Zaskakujące informacje napływają z Hong Kongu. Firma produkcyjna Mokexing Film oficjalnie zapowiedziała kolejny tytuł. Na reżysera projektu został wyznaczony Leo Zhang, który ostatnio pracował z Jackie Chanem nad słabą “Krwawą Rozgrywką” (2013). Scenariusz sequela napisał Ding Ding, który dopiero wkracza w rynek filmowy.

Miejsce na Twoją reklamę.

Niestety nigdzie nie ma informacji, żeby Jackie Chan był w jakikolwiek sposób zaangażowany w ten projekt. Do obsady dołączają kolejne nazwiska, na razie ujawniono dwa: Kevin Lee i Nathaniel Boyd. Napiszę szczerze, jestem pełen obaw co do tego projektu. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Będę trzymał rękę na pulsie.

Miejsce na Twoją reklamę.
VIDEO BLOG

To już trzeci epizod z serii “Re: Akcja”, w której odpowiadam na Wasze komentarze dotyczące filmów i gwiazd kina sztuk walki oraz akcji.

VIDEO BLOG

Postanowiłem podzielić się z Wami moją historią związaną z filmami Jackie Chana. Pierwszym tytułem, który z nim widziałem była “Draka w Bronxie” z 1995...

VIDEO BLOG

Wiele razy słyszałem pytanie – dlaczego Van Damme i Seagal nie występują już w filmach kinowych? Postanowiłem na nie odpowiedzieć i poruszyć też temat...

FILMY

Tytuł angielski: Shanghai NoonData premiery: 23 maja 2000Kraj: USA, Hong KongGatunek: Akcja / Przygodowy / Sztuki Walki / KomediaReżyseria: Tom DeyScenariusz: Miles Millar, Alfred...