Kontakt

Wpisz aktora lub tytuł filmu.

KinoSztukWalki.plKinoSztukWalki.pl

ARTYKUŁY

Kim jest Peyton List?

Peyton List

Peyton List, a dokładniej Peyton Roi List urodziła się 6 kwietnia 1998 roku na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Jest aktorką i modelką, która rozpoczęła swoją karierę już w dzieciństwie. Pomimo młodego wieku ma na koncie ponad 60 produkcji filmowych, serialowych i telewizyjnych. Pozowała do czasopism na całym świecie, a polskim fanom filmów sztuk walki może być bliska z powodu jej udziału w odnoszącym sukcesy serialu “Cobra Kai”.

Miejsce na Twoją reklamę.
Kadr z serialu "Cobra Kai".
Kadr z serialu “Cobra Kai”.

Stwierdziłem, że napiszę o niej kilka słów, ponieważ reprezentuje młode pokolenie kontynuacji serii “Karate Kid”. Jakiś czas temu wrzuciłem na stronę artykuł o Tannerze Buchananie, teraz przyszedł czas na tą młodą i pełną energii buntowniczkę. Innymi słowy cisnę dalej z serią osób, które mają związek z tak ważnym filmem dla naszego dzieciństwa. No to zaczynamy – Peyton List, czyli aktorka, która gra postać Tory Nichols z drużyny bezlitosnej Kobry.

Peyton List, czyli utalentowany dzieciak skazany na sukces.

Nie wiem, czy kojarzycie takie programy o kolorowych młodych modelkach z nadopiekuńczymi mamami. Macie prawo tego nie oglądać, mi kilka razy przeszło to przez oczy, ale uważałem to za mocno powalone. W każdym razie Peyton już od dziecka była prowadzona przez rodziców za rękę z ukierunkowaniem na gwiazdę szklanego ekranu. Już w wieku 11 lat trafiła na okładkę czasopisma American Girl’s, a później podjęła współprace z magazynem Juice. W 2004 roku pojawiła się w “Spider-Manie 2”, ale nie była wymieniona w czołówce. Kilka lat później zadebiutowała w filmie oficjalnie. Dziesięciolatka zagrała młodą Jane w komedii “27 Sukienek”.

Na zdjęciu: Peyton List.
Na zdjęciu: Peyton List.

Od tego czasu jej kariera wystrzeliła jak z łuku. Występowała w dziesiątkach produkcji, serialach, filmach i programach. W 2010 roku została obsadzona u boku Roberta Pattisona w dramacie “Twój Na Zawsze”. Peyton zyskała tak naprawdę międzynarodowy rozgłos kiedy trafiła do Disney Channel. W okresie od 2011-2015 roku wystąpiła w prawie stu odcinkach serialu “Jessie”, a później kontynuowała swoją rolę w “Bunk’d”. Zyskana popularność spowodowała, ze dostała angaż do “Cobra Kai”. List jest teraz mocno zapracowana, w międzyczasie sieka rolę za rolą. Z ciekawostek mogę napisać, ze pojawiła się w dość zabawnej komedii “Hubie Ratuje Halloween” (2020) z Adamem Sandlerem.

Czas na “Cobra Kai” i treningi sztuk walki.

Mam nadzieję, że samego serialu “Cobra Kai” nie muszę Wam przedstawiać. Każdy szanujący się mistrz oglądania filmów o mistrzach karate powinien wiedzieć o co chodzi. Gdy Peyton List trafiła na plan drugiego sezonu od razu zrobiła zamieszanie. Młoda zadziora w stylu “bo ta zła kobieta jest” pokazała kilka kopniaków, ale warto zauważyć, że tak naprawdę jeszcze do niedawna była żółtodziobek w okinawskiej sztuce uderzeń pradawnego bębenka.

Miejsce na Twoją reklamę.
Kadr z serialu "Cobra Kai".
Kadr z serialu “Cobra Kai”.

Pomimo napiętego grafiku zaczęła trenować sztuki walki. Nie miała łatwego zadania, bo musiała nadrobić zaległości. Większa część obsady miała już do czynienia z kopniakami i ciosami z pięści od początku produkcji. Okazało się, że Peyton szybko łapie temat, co więcej chwalił ją za to nie kto inny jak filmowy weteran Martin Kove. Bacznym okiem obserwował postępy małolaty i docenił zaangażowanie. Jak widać prywatne lekcje nie poszły na marne, a sama Peyton nie wyobraża sobie już życia bez mordobicia. Za takie podejście – szacuneczek. Dziewczyna się rozwija, a niedługa ma się ukazać film sci-fi z jej debiutem na pierwszym planie – “The Friendship Game”.

Miejsce na Twoją reklamę.
ARTYKUŁY

Terry Silver jest fikcyjną postacią z filmu “Karate Kid III” oraz kilku sezonów serialu “Cobra Kai” będącego kontynuacją oryginalnego filmu z 1984 roku. Odtwórcą...

VIDEO BLOG

W to niedzielne popołudnie postanowiłem podzielić się z Wami pozytywną informacją o tym, że powstanie KARATE KID V. Oprócz tego poruszyłem temat serialu COBRA...

AKTUALNOŚCI

W końcu się doczekaliśmy. Na początku były skromne zapowiedzi, a później oficjalne zdjęcia z nowego sezonu “Cobra Kai”. Teraz dostajemy soczysty oficjalny zwiastun piątego...

ARTYKUŁY

Hannah Kepple urodziła się 20 listopada 2000 roku i rozpoczęła swoją karierę aktorską w serialu “Cobra Kai”, który jest kontynuacją klasycznej serii “Karate Kid”....