Kontakt

Wpisz aktora lub tytuł filmu.

KinoSztukWalki.plKinoSztukWalki.pl

ARTYKUŁY

Kim jest Kevin Sorbo?

Kevin Sorbo

Kevin Sorbo, a dokładniej Kevin David Sorbo urodził się 24 września 1958 roku w małym miasteczku Mound w Minnesocie. Jest amerykańskim aktorem, producentem i od niedawna początkującym reżyserem. Ma norweskie korzenie i pochodzi z rodziny luterańskiej. Studiował na marketing i reklamę na Minnesota State University Moorhead. Zanim rozpoczął karierę aktorską to pracował jako model – pozował do sesji, które były umieszczane w prasie oraz dostawał angaż w reklamach telewizyjnych.

Miejsce na Twoją reklamę.
Kevin Sorbo na zdjęciu promującym serial "Herkules".
Kevin Sorbo na zdjęciu promującym serial “Herkules”.

Pomimo tego, że Kevin nie kojarzy się widzom z kinem akcji i wielu już o nim zapomniało to postanowiłem napisać parę słów. Aktor zaliczył kilka sensacyjnych epizodów w swojej karierze i z pewnością wielu tele-maniaków go pamięta i ma sentyment do jego roli serialowego “Herkulesa”. Przyznam, że za dzieciaka oglądałem go na kanale ze słoneczkiem w górnym rogu regularnie. Występował też mniej-więcej w tym samym czasie w serialu “Xena: Wojownicza Księżniczka” i z pewnością jego bohater umilił mi drugą połowę lat 90-tych.

Kevin Sorbo, czyli niedoszły “Superman”, który został “Herkulesem”.

Studia marketingu z pewnością wiele dały Kevinowi, ale jego kariera modela zaczęła rozkwitać. Wystąpił w ponad 150 reklamach telewizyjnych łapiąc zlecenia również w Europie i Australii. Pierwszy raz pojawił się na szklanym ekranie w jednym epizodzie serialu “Santa Barbara” (1986), gdzie wcielił się w postać Larsa. Był to nieznaczący występ, zresztą tak jak kilka następnych. Trzeba przyznać, że Kevin miał na początku kariery pecha. Walczył o rolę Supermana, którą ostatecznie dostał Dean Caine. Był też blisko wcielenia się w postać Foxa Muldera w serialu “Z Archiwum X”, którą finalnie otrzymał David Duchovny.

Kadr z serialu "Xena: Wojownicza Księżniczka".
Kadr z serialu “Xena: Wojownicza Księżniczka”.

W 1993 roku wystąpił w filmie “Rzeź Niewiniątek”, który miał swoje pół minuty sławy na polskim rynku kaset VHS. W tym samym czasie doszło do przełomu – aktor podpisał kontrakt na pięć filmów telewizyjnych o przygodach “Herkulesa”, z czego wszystkie zadebiutowały na małych ekranach w 1994 roku. Zainteresowanie widzów było na tyle duże, że w 1995 roku rozpoczęto pracę na pełen etat nad serialem o tym bohaterze. Kevin przez kolejne pięć lat miał stałą pracę na planie, a jego tytułowy Herkules stał się popularny na całym świecie i został też naszym dobrym kumplem z Polsatu.

Co się stało z Kevinem Sorbo?

Z pewnością wielu fanów filmowych kojarzy Kevina tylko z tą jedną jedyną rolą “Herkulesa”. Nie dziwię się, ponieważ aktor odnalazł się całkowicie w innej niszy, ale zanim o tym napisze to wspomnę o jego ciekawym epizodzie w kinie akcji. Naprawdę lubię mocny film “Z Podniesionym Czołem” (2004) z Dwaynem Johnsonem i kilka lat po jego premierze dowiedziałem się, że jest cała trylogia o tym tytule. Postanowiłem do niej zajrzeć, bo była u nas dostępna druga i trzecia część filmu. Wyobraźcie sobie moje zaskoczenie jak zobaczyłem, że w roli głównej występuje nie kto inny jak Kevin Sorbo. Fajnie było gościa zobaczyć po takim czasie.

Miejsce na Twoją reklamę.
Zdjęcie promujące film "Z Podniesionym Czołem 2: Odwet" (2007).
Zdjęcie promujące film “Z Podniesionym Czołem 2: Odwet” (2007).

Jak się okazało, to nie był ostatni raz, kiedy Kevin Sorbo zawitał na moim ekranie. Pewnego razu przyszedł do mnie przyjaciel i zaczęliśmy rozmawiać o religiach, sensie życia itd. Przeprowadzaliśmy takie rozkminy setki razy, zresztą on też był wielkim fanem kina. Zgadza się – nie tylko kinem sztuk walki żyję. W końcu wspomniał mi o Sorbo i produkcji chrześcijańskiej o tytule “Bóg Nie Umarł” (2014). Obejrzałem i średnio mi przypadła do gustu. Nie zmienia to jednak faktu, że zainteresowałem się tym, że Kevin poszedł w niszę familijno-chrześcijańską i wystąpił już w masie tytułów o podobnej tematyce. Z tego co widzą, mocno się tego trzyma. Prawdopodobnie obranie takiej drogi kariery było spowodowane tym, że aktor przeszedł bardzo ciężką chorobę, która była ukrywana przed opinią publiczną.

Miejsce na Twoją reklamę.
ARTYKUŁY

Ted Jan Roberts (znany również jako TJ Roberts) urodził się 24 września 1979 roku w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Jest artystą sztuk walki...

ARTYKUŁY

Cynthia Rothrock to tak naprawdę Cynthia Ann Christine Markowski. Myślę, że jej polskie nazwisko nie jest przypadkowe. Urodziła się 8 marca 1957 roku w...

ARTYKUŁY

Billy Blanks urodził się 1 września 1955 roku w małym mieście Erie w Pensylwanii. Jest artystą sztuk walki, aktorem i twórcą jednego z najpopularniejszych...

ARTYKUŁY

Jalal Merhi urodził się 27 stycznia 1956 roku w Brazylii. Jego rodzina pochodzi z Libanu, w którym przyszły kanadyjski producent spędził swoje dzieciństwo pracując...