Kontakt

Wpisz aktora lub tytuł filmu.

KinoSztukWalki.plKinoSztukWalki.pl

ARTYKUŁY

Kim jest Darcy LaPier?

Darcy LaPier

Darcy Lynn LaPier urodziła się 9 lipca 1965 roku. Jest modelką, producentką, aktorką i wielokrotnie nagradzaną zawodniczką rodeo. Od samego początku kariery przykuwała uwagę mediów. Ma za sobą kilka małżeństw, ale kojarzona jest głównie z tego, że była żoną Jean-Claude Van Damme’a w jego najbardziej imprezowym okresie życia. Wystąpiła w mniejszej roli u boku gwiazdy kina sztuk walki w filmie “Uliczny Wojownik” (1994). Od lat zajmuje się jeździectwem, zwłaszcza w stylu western.

Miejsce na Twoją reklamę.
Darcy LaPier
Na zdjęciu: Darcy LaPier i Jean-Claude Van Damme.

W 2013 roku wprowadziła jako producent wykonawczy na ekrany program Reality TV – “Rodeo Girls”. Oczywiście gra w nim główne skrzypce, a sam program łamie stereotyp, że jeździectwem i rodeo mogą się zajmować tylko mężczyźni. Ma córkę – Sterling Rice (ur. 1990), która obecnie studiuje biznes. Urodziła również syna Nicholasa Van Damme (ur. 1995), który ma zamiar wejść w przemysł rozrywkowy oraz najmłodszą córkę Madison Snodgrass (ur. 2002).

Początek kariery, czyli miłosne perypetie.

Darcy LaPier ukończyła Portland State University, a później kształciła się w kierunku branży filmowej. Studiowała dramat na Uniwersytecie w Oregonie i uczęszczała do Huntington Film Institute na Florydzie. W 1984 roku, gdy miała 19 lat wzięła ślub z Larry Ray Robertsonem. Małżeństwo trwało długo, ale skończyło się szybko. Wiem, brzmi zagadkowo, ale już tłumaczę.

Darcy LaPier
Na zdjęciu: Darcy LaPier w “Rodeo Girls” (2013).

W 1985 roku Darcy wzięła udział w konkursie piękności Hawaiian Tropic Beauty Pageant. Jak się szybko okazało, wpadła tam w oko Rona Rice’a, który był założycielem i organizatorem tego wydarzenia. Para umówiła się na randkę o od tej pory byli razem. Modelka przekształciła się w aktorkę i w 1989 roku wystąpiła w filmie “Więcej Czadu” z dobrze znanymi fanom kina akcji bliźniakami – Peterem i Davidem Paulem. W 1990 roku urodziła się jej córka Sterling, a w 1991 roku wzięła ślub z Ronem. Wszystko miało by ręce i nogi, ale jak się później okazało, LaPier nie wzięła rozwodu z pierwszym mężem, również nie informowała aktualnego męża o zaistniałej sytuacji.

Darcy LaPier romansuje z gwiazdą “Krwawego Sportu”.

Na tą całą zawiłą sytuację z dwoma ślubami LaPier z ratunkiem w 1992 roku przybył Jean-Claude Van Damme. Aktor miał już status międzynarodowej gwiazdy. Poza tym miał olbrzymie doświadczenie życiowe, ponieważ aktualnie znajdował się w trzecim związku małżeńskim z Gladys Portugues. Darcy i Jean-Claude szybko postanowili odciąć przeszłość grubą kreską i dać się ponieść romantycznym uniesieniom.

Miejsce na Twoją reklamę.
Darcy LaPier
Na zdjęciu: Darcy LaPier i Jean-Claude Van Damme.

Problem pojawił się wtedy, gdy wszystko wyszło na jaw. Para postanowiła pomimo medialnej nagonki trwać w miłości i zakończyć aktualne formalnie relacje. Jean-Claude wziął rozwód z Gladys. Małżeństwo Darcy z Ronem zostało unieważnione i wzięła też rozwód z pierwszym mężem.

Ślub z Jean-Claude Van Damme, zdrady i rozwód.

Po serii rozwodów LaPier i Van Damme mogli rozpocząć swoje wymarzone życie od nowa, z czystą kartą. Początkująca aktorska zaszła w ciążę i para wzięła ślub w Bangkoku, w Tajlandii. Ceremonia odbyła się w lutym 1994 roku podczas zdjęć do “Ulicznego Wojownika”. Jak dobrze wiemy, to był okres, w którym JCVD mocno przeginał z używkami i ciągle imprezował.

Darcy LaPier
Na zdjęciu: Darcy LaPier i Jean-Claude Van Damme.

Można powiedzieć, że Van Damme od razu po ślubie poszedł w tango. Konsekwencją takiego stylu życia był jego romans z piosenkarką Kylie Minogue, która również występowała w filmie “Street Fighter”. W 1995 roku na świat przyszedł syn Nicholas. Niestety to nic nie zmieniło, ponieważ gwiazda akcji wziął ładowała się w kolejne romanse. Para niestety nie przetrwała i wzięła rozwód w 1997 roku. Van Damme po tym wrócił do Gladys Portugues i ponownie się oświadczył, są do dzisiaj razem.

Kolejne małżeństwa i życiowa pasja.

W tym samym czasie Darcy znalazła innego wybranka, miliardera Marka R. Hughesa, założyciela firmy Herbalife. Para wzięła ślub w Walentynki 1999 roku, całe wesele było transmitowane przez Herbalife Broadcast Network. Niestety 44-letni twórca jednego z najpopularniejszych MLM’ów z suplementami diety zmarł po roku. Biuro koronera z Los Angeles potwierdziło, że Hughes połączył alkohol z lekiem antydepresyjnym, którego używał, żeby zasnąć.

Miejsce na Twoją reklamę.
Darcy LaPier
Na zdjęciu: Darcy LaPier.

Darcy LaPier nie widniała w testamencie, wróciła na rodzinną farmę do Oregonu. Tam postanowiła poświęcić się swoje pasji i została królową rodeo. Wygrała mnóstwo konkursów i zawodów. Można powiedzieć, że odeszła od świata show-biznesu, ale tymczasowo. W jednym z wywiadów powiedziała, że tęskni za Los Angeles. Pewnie od czasu do czasu weźmie jeszcze udział w jakimś programie telewizyjnym.

Miejsce na Twoją reklamę.
VIDEO BLOG

Postanowiłem ruszyć z projektem “Być jak Van Damme”. Wiem, że ta droga może trwać wiele lat, ale myślę, że to odpowiedni czas by zacząć....

VIDEO BLOG

“RE: AKCJA” numer dziesięć, czyli czyli czas odpowiedzieć na Wasze komentarze. Dzisiaj głównym tematem jest Jean-Claude Van Damme, Scott Adkins, czy też Keanu Reeves....

VIDEO BLOG

Materiał z mojej wyprawy do Tajlandii. Wybrałem się tam w poszukiwaniu miejsc, gdzie filmowano “Kickboxera” z Van Damme’m. Film, od którego zaczęła się cała...

VIDEO BLOG

Rozmowa na temat początków kariery filmowej Van Damme’a – gwiazdy “Krwawego Sportu” i “Kickboxera”. Audycja radiowa “Z Filmami na Ty” w Norda FM. Róża...