Kontakt

Wpisz aktora lub tytuł filmu.

KinoSztukWalki.plKinoSztukWalki.pl

AKTUALNOŚCI

Jackie Chan: Plany Filmowe Na Najbliższe Lata [aktualizacja: 13.10.2017]

Jackie Chan

CUDZOZIEMIEC (“THE FOREIGNER”), premiera: 13 października 2017 (USA)

Miejsce na Twoją reklamę.

“Cudzoziemiec” zapowiada się naprawdę dobrze. Nie bez powodu. Jest kilka przesłanek ku temu, żeby tak twierdzić. Po pierwsze – reżyserem filmu jest Martin Campbell, jeżeli nie wiecie kto to jest, to prawdopodobnie nie oglądaliście takich filmów z serii Jamesa Bonda jak “Casino Royale”, czy “GoldenEye”. Obok Jackie Chan’a wystąpi Pierce Brosnan, a scenariusz napisał Peter Buchman (“Park Jurajski 3”). Po drugie, rzecz się dzieje w Londynie, a producenci nie szczędzili kasy – budżet to $35 mln. Po trzecie i najważniejsze – jest to film akcji / thriller – prawdopodobnie spełni się jedno z marzeń Chana, o tym, żeby dostać rolę poważną, bez śmiechu i pajacowania. Mi osobiście Jackie nie musi nic udowadniać, widziałem jego dramatyczne role w “Nowej Policyjnej Opowieści”, “Więźniu”, czy “Incydencie”, ale dobrze, że po raz pierwszy producenci z USA wyłożyli kasę. I po czwarte – prosta fabuła – IRA porwała mu rodzinę, policja nie chce mu pomóc, więc bierze sprawy w swoje ręce. O TAK ! Taki film chcę zobaczyć ! Zdjęcia już zrealizowane, film w trakcie montażu. Czekamy do listopada ! PS. Szkoda, że zmienili tytuł, robocza nazwa filmu brzmiała “Chińczyk”.

Miejsce na Twoją reklamę.

Aktualizacja: Film “Cudzoziemiec” miał premierę 1 października w Chinach i zarobił już ponad $60 milionów, to świetny początek, bo czeka go jeszcze premiera na rynku w USA i w Wielkiej Brytanii. Recenzenci dobrze oceniają film.

STAL WE KRWI (“BLEEDING STEEL”), premiera: 22 grudnia 2017 (Chiny)

Miejsce na Twoją reklamę.

Zdjęcia do filmu są właśnie realizowane w Australii. Jackie Chan wciela się w rolę agenta Sił Specjalnych, którego zadaniem jest ochrona młodej kobiety. Główny bohater ma dziwne przeczucie, że poznał ją już w poprzednim życiu.

Za scenariusz i reżyserię jest odpowiedzialny Lijia Zhang. Film będzie połączeniem thrillera, science – fiction i komedii. Absolutnie nie wiem czego się spodziewać po tym projekcie, film wyskoczył jak królik z kapelusza, z dnia na dzień pojawia się coraz więcej informacji o filmie.

Miejsce na Twoją reklamę.

Aktualizacja: Zdjęcia do filmu zostały już zrealizowane. Trwają prace po-produkcyjne, czyli montaż i efekty.

Aktualizacja 2: Prace nad montażem jeszcze trwają, a my otrzymaliśmy pierwszy zwiastun. Premiera odbędzie się 22 grudnia 2017 roku w Chinach.

Miejsce na Twoją reklamę.

PODRÓŻ DO CHIN: SEKRETY ŻELAZNEJ MASKI (“VIY 2: JOURNEY TO CHINA”), premiera: 2018 (Rosja)

Grupa kaskaderska Jackie Chana działa już na planie nowego filmu od kwietnia. Z początku Jackie miał wystąpić w roli epizodycznej, ale wciąż jest negocjowana rola główna. Nie wiadomo co z tego wyjdzie, ponieważ wcisnąć coś w jego grafik nie jest łatwo. Budżet filmy wynosi $35 mln, a firma Chana współpracuje nad tym projektem z rosyjską obsadą. Zdjęcia do filmu będą trwały jeszcze 2 miesiące, później zostaną wstrzymane, by jego kontynuować w marcu 2016 roku. Prawdopodobnie właśnie w oczekiwaniu na Chana, który ma się wcielić w rolę mistrza kung fu.

Miejsce na Twoją reklamę.

Film jest i będzie realizowany w kilku krajach: Rosja, Chiny, Maroko oraz w Europie. Prawdopodobnie będzie realizowany technologią 3D. Gatunek to przygoda – fantasy. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jackie otrzymuje coraz więcej propozycji filmowych o wysokim budżecie.

Aktualizacja: Angaż w filmie otrzymał również Steven Seagal i Rutger Hauer. Jackie właśnie skończył prace nad “Cudzoziemcem”… jeżeli sceny z nim mają zostać dograne, to kiedy jak nie teraz? Mam mało zaufania do produkcji rosyjskich, przypominam, że kilka lat temu zostało zrealizowane kilka filmów, które nigdy nie zobaczyły światła dziennego – między innymi – “Blizhniy Boy: The Ultimate Fighter” z Cung Le i Bolo Yeung’iem.

Miejsce na Twoją reklamę.

Aktualizacja 2: Z filmu wycofał się Seagal, został Rutger Hauer. Do obsady dołączył również Jackie Chan i Arnold Schwarzenegger. Zdjęcia z nimi zostały już zrealizowane. Prace nad filmem wciąż trwają.

Aktualizacja 3: Niestety premiera została przełożona na 2018 rok, prace w post-produkcji wciąż trwają.

Miejsce na Twoją reklamę.

GODZINY SZCZYTU 4 (“RUSH HOUR 4”), premiera: 2019 (USA)

godzinyszczytu4

Kolejna odsłona przygód detektywa Cartera i inspektora Chana. Co jakiś czas strony siadają do rozmów, ale nie dochodzi do porozumienia. Sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku “Godzin Szczytu 3” – Chris Tucker ma olbrzymie wymagania finansowe. Mimo wszystko trzymam kciuki, żeby się udało. Jeszcze jakiś czas temu mówiło się, że przygody obu panów mogłyby się przenieść do Rosji lub do Afryki.

Miejsce na Twoją reklamę.

Aktualizacja: Do obsady trafiła Regina Hall. Projekt został oficjalnie zapowiedziany. Myślę, że tak jak w przypadku “Godzin Szczytu 3” potrzebujemy cierpliwości. To kwestia czasu. PS. Do telewizji trafił serial “Godziny Szczytu”, radzi sobie całkiem nieźle.

Aktualizacja 2: Jackie Chan, Chris Tucker i Brett Ratner są na tak. Czekamy na konkretne informacje.

Miejsce na Twoją reklamę.

Aktualizacja 3: Jackie Chan zapowiedział, że zdjęcia do “Rush Hour 4” będą realizowane w 2018 roku.

EX-BAGHDAD (“EX-BAGHDAD”), premiera: 2018/2019 (USA)

Miejsce na Twoją reklamę.

“Ex-Baghdad” został zapowiedziany tuż po tym jak Jackie Chan otrzymał Oscara za całokształt twórczości. Panowie spotkali się już nie raz i darzą się szacunkiem, dobrym przykładem jest powyższe zdjęcie z 1993 roku, kiedy to Chan odwiedził plan zdjęciowy “Człowieka Demolki”. Pewnie nie wielu z was wie, że to właśnie on miał wystąpić jako negatywny bohater… i powiem szczerze, na całe szczęście w tę rolę wcielił się Wesley Snipes, zrobił to znakomicie.

Na planie zdjęciowym Chan i Stallone pojawili się w 1997 roku przy okazji produkcji filmu “Spalić Hollywood”, obok nich wystąpiła Whoopi Goldberg, niestety projekt okazał się klapą. Kto widział ten wie co z tego wyszło. Przy okazji swojego powrotu na salony Stallone chciał dwukrotnie zatrudnić Chana do “Niezniszczalnych”, niestety Jackie był zajęty swoimi zobowiązaniami. I w momencie, kiedy już było prawie przesądzone, że wystąpi w “Niezniszczalnych 4” – film szlag jasny trafił.

Miejsce na Twoją reklamę.

W każdym razie wracając do sedna – “Ex-Baghdad”, to duże przedsięwzięcie, którego budżet to $80 milionów. Za stołkiem reżyserskim stanie Scott Waugh (“Need For Speed”), a scenariusz napisał Arash Amel (“Wymazany”). W rolach głównych Panowie ze zdjęcia. To będzie typowy thriller akcji, z całą pewnością nastawiony na sporą dawkę mordobicia, strzelanin i wybuchów. Premiera zaplanowana jest na 2019 rok.

W Mosulu (Irak) zostaje zaatakowana przez terrorystów chińska rafineria ropy naftowej. Jej właściciele kontaktują się ze specjalistą do spraw bezpieczeństwa (Jackie Chan), któremu zostaje zlecone odbicie zakładników. Rekrutuje do pomocy byłego żołnierza (Sylvester Stallone).

Miejsce na Twoją reklamę.

PIĘCIU NAPRZECIW KULI (“FIVE AGAINST  A BULLET”), premiera: 2018/2019 (USA)

Jest to produkcja amerykańska i to w dodatku thriller, a w roli głównej ma wystąpić właśnie Jackie Chan. Chyba nie muszę wam pisać od ilu lat chciał dostać “poważną” propozycję, żeby pokazać swoje umiejętności aktorskie w USA. A tam, napiszę – od zawsze. Wygląda na to, że los się do niego uśmiechnął i to złoty strzał, bowiem z roli wycofał się Bruce Willis.

Miejsce na Twoją reklamę.

Film będzie opowiadał o człowieku, którego ojciec zostaje zamordowany przez meksykański kartel narkotykowy. Mężczyzna postanawia wspiąć się po drabinie politycznej, by dzięki swoim wpływom zaprowadzić porządek na ulicach.

Za reżyserię i scenariusz “Five Against A Bullet” odpowiada Joe Carnahan (ten facet właśnie przygotowuje się do wyreżyserowania “Bad Boys For Life”). Budżet będzie nie mały, a sam fakt, że Chan będzie współpracował z kimś tak doświadczonym jak Joe sprawia, że chce się czekać na ten projekt. Film przeleżał w szufladzie 7 lat, pierwsze wzmianki na jego temat sięgają 2010 roku. Myślę, że trafił w odpowiednia ręce. Mam nadzieję, że zdjęcia ruszą i nie będą przesuwane w nieskończoność.

Miejsce na Twoją reklamę.

KOWBOJ Z SZANGHAJU 3 (“SHANGHAI DOWN”), premiera: 2019 (USA)

shanghaidawn

O możliwości powstania filmu mówiło się już po premierze “Rycerzy z Szanghaju”. Projekt niestety został anulowany. Teraz, dokładnie po 12 latach wyjęto go z szuflady. Kolejna komedia kumpelska będzie nosiła tytuł “Shanghai Down”, a scenarzyści wzięli się już ostro za pracę. Dwaj bohaterowie mają prawdopodobnie wyruszyć w podróż do Afryki, jedną z głównych opcji jest Egipt i tam uwikłać się w tarapaty.

Miejsce na Twoją reklamę.

Osobiście bardzo lubię duet Chana i Wilsona, dlatego zdecydowanie czekam na kolejną część ich przygód. “Kowboj z Szanghaju” zarobił $99 mln, a “Rycerze z Szanghaju” $88 mln. Nie są to oszałamiające wyniki, natomiast wiemy jedno, teraz rynek chiński przynosi bardzo duże zyski. Może się okazać, że trzecia część bez problemowo przebije mały sukces jedynki.

Aktualizacja: Ostatnio Jackie Chan potwierdził portalowi TMZ, że ma w planach udział w kilku sequelach, między innymi w “Shanghai Dawn”. Wszystko wskazuje na to, że film powstanie.

Miejsce na Twoją reklamę.

Aktualizacja 2: Produkcja ruszyła, film otrzymał reżysera, został nim Jared Hess (“Asy Bez Kasy”).

FILMY W TRAKCIE NEGOCJACJI


KARATE KID 2 (“THE KARATE KID 2”), premiera: 2020 (USA)

Miejsce na Twoją reklamę.

karatekid2

Pomysł na film już jest, pierwsze wzmianki pojawiły się tuz po premierze pierwszej części. Jaden Smith jest coraz starszy, więc lepiej się pośpieszyć z realizacją. Pytanie tylko kiedy? Przy powstawaniu oryginalnej serii Pat Morita był aktorem “dostępnym” i nie było problemu, żeby zrobić sequel jeden, drugi, czy trzeci. W przypadku Chana jest trochę trudniej.

Aktualizacja: Jackie Chan potwierdził planowany udział w projekcie. Wciąż trwają pracę nad finalnym scenariuszem.

Miejsce na Twoją reklamę.

KUNG FU JOGA 2 (“KUNG FU YOGA 2”), premiera: 2020 (Chiny)

Po sukcesie finansowym filmu “Kung Fu Joga”, czyli kontynuacji filmu “Mit” z 2004 roku rozpoczęto rozmowy i spekulacje na temat kolejnej części. Reżyser Stanley Tong jak i sam Jackie Chan wyrazili zainteresowanie realizacją “Kung Fu Jogi 2”.

Miejsce na Twoją reklamę.

WILCZA FLAGA (“WOLF FLAG”), premiera: 2020 (Chiny)

wolfflag

Film został ogłoszony w 2013 roku. Jest to dramat wojenny, którego akcja ma się rozgrywać na pustyni. Projekt jest nadal w fazie negocjacji.

Miejsce na Twoją reklamę.

Aktualizacja: Chan osobiście zapowiedział projekt, jest to wynik jego dobrej współpracy z Huyai Brothers. Scenariusz jest gotowy.

MANHATTAN (“MANHATTAN”), premiera: 2021 (USA)

Miejsce na Twoją reklamę.

manhattan

Akcja filmu ma się rozgrywać w Nowym Jorku, Jackie Chan ma się wcielić w rolę przestępcy, który przechodzi na dobrą stronę. Produkcja został również zapowiedziana w 2013 roku, wciąż w fazie negocjacji.

Aktualizacja: Kolejny oficjalnie zapowiedziany film przy współpracy z Huyai Brothers. Scenariusz również jest gotowy. Wytwórnia po sukcesie “Chińskiego Zodiaku” również oficjalnie zapowiedziała “Manhattan” i “Wolf Flag”.

Miejsce na Twoją reklamę.

CYWIL (“THE CIVILIAN”), premiera: 2021 (USA)

civilian

Za produkcję ma odpowiadać Basil Iwanyk (“Miasto Złodziei”). Do roli głównej jest przymierzany Jackie Chan. Film ma być zrealizowany w stylu “Szklanej Pułapki”. Zostaje zwołana konwencja broni, na której dochodzi do uprowadzenia zakładnika, na ratunek mu rusza były żołnierz w cywilu. O filmie mówi się od 2010 roku, nadal stoi w miejscu.

Miejsce na Twoją reklamę.

Aktualizacja: Scenariusz został ukończony.

FILMY WSTRZYMANE I ANULOWANE


NIEZNISZCZALNI 4 (“THE EXPENDABLES 4”), premiera: 2019 (USA)

Miejsce na Twoją reklamę.

niezniszczalni4

Wszystko zależy od terminów i tego, czy Jackie dostanie odpowiednio dużą rolę. Wszystko okaże się w praniu, póki co Sylvester Stallone rozpoczął prace nad piątym “Rambo”. Temat powinien się wyjaśnić za rok, może dwa.

Aktualizacja: “Niezniszczalni 4” będą prawdopodobnie uderzać w rynek chiński, co oznacza, że większa część zdjęć będzie realizowana w Chinach, a żeby przyciągnąć publikę potrzebne są tamtejsze gwiazdy. Jackie Chan działa jak magnes, nie wyklucza się też udziału Donnie Yen’a (“Ip Man”). Chan odmawiał już udziału w “The Expendables” dwukrotnie. Do trzech razy sztuka.

Miejsce na Twoją reklamę.

Aktualizacja 2: Niestety projekt upadł. Z produkcji wycofał się Sylvester Stallone, Jason Statham i Arnold Schwarzenegger. Stallone nie dogadał się z producentem Avi Lernerem.

* PIJANY MISTRZ 3 (“DRUNKEN MASTER 3”)

Miejsce na Twoją reklamę.

pijanymistrz3

W 2014 roku Jackie Chan udzielił wywiadu na temat jego planów odnośnie trzeciej części “Pijanego Mistrza”. Okazuje się, że wraz z producentami wielokrotnie poruszał temat sequela i był chętny do udziału w projekcie. Niestety nie znalazł się nikt kto by napisał na tyle dobry scenariusz, kto pociągnął by historię w odpowiedni sposób. Chan zaznaczył, że nie chce uśmiercać bohatera tylko dlatego, żeby powstał film i zaznaczył, że “Legenda Pijanego Mistrza” jest dobry zakończeniem, z morałem, że picie i bijatyka nie są dobre. Czy film powstanie? Pewnie tak, jeśli ktoś napisze odpowiedni scenariusz.

* CHIŃSKI ZODIAK 2 (“CHINESE ZODIAC 2”)

Miejsce na Twoją reklamę.

chinskizodiak2

Po olbrzymim sukcesie finansowym “Chińskiego Zodiaku” z miejsca pojawił się pomysł na realizację kolejnej części. Właściwie byłaby to czwarta odsłona serii “Zbroja Boga”. Temat wrzał przez chwilę i ucichł… pewnie dlatego, że Chan ma na głowie tyle projektów, że aż trudno wybierać. W każdym razie, gdy zabraknie kasy to zrobią ten film. Nadzieja jest, oby wyszło lepiej niż w jedynce.

* KOD ZŁAMANY (“ULTIMATE CODE BREAKER”)

Miejsce na Twoją reklamę.

kodzlamany

Jackie Chan i Donnie Yen ponownie razem. Panowie współpracowali już przy “Twins Effects 2” oraz “Rycerzach z Szanghaju”. W roli głównej miał być obsadzony Yen, Chan za to w roli epizodycznej i jako producent obrazu. Film miał powstać i nagle wszystko ucichło w 2011 roku… tak jakby tematu nigdy nie było.

* JACKIE CHAN: MOJE ŻYCIE TO AKCJA (“I AM JACKIE CHAN: MY LIFE IS ACTION”)

Miejsce na Twoją reklamę.

jackiechanmusical

W 2008 roku miał powstać musical na podstawie książki autobiograficznej Jackie Chana. Wspominał o projekcie kilkukrotnie i o swoim zamiłowaniu w dzieciństwie do musicali. Książka nigdy się nie doczekała się ekranizacji.

* TRZĘSIENIE (“THE EARTHQUAKE”)

Miejsce na Twoją reklamę.

trzecienieziemil

Tuż po trzęsieniu ziemi w Chinach, które zebrało ponad 60 tysięcy ofiar, Jackie Chan poinformował, że chciałby zrealizować film o tym wydarzeniu, z którego zyski zostałyby przeznaczone na organizacje charytatywne pomagające zwalczać jego skutki.

* SZTUKA WOJNY (“SUN TZU’S ART OF WAR”)

Miejsce na Twoją reklamę.

suntzusztukawojny

W 2001 roku zapowiedziano film “Sztuka Wojny”, którego realizację przewidywano na 2004 rok. W roli głównej miał wystąpić Jackie Chan, a Hollywood było zainteresowane, producenci chcieli wyłożyć na produkcję $38 milionów, a sceny batalistyczne miało zostać sfilmowane bez użycia technik komputerowych, chciano zaangażować ponad 100 tysięcy statystów. Niestety po jakimś czasie Holywood wycofało się z projektu.

* WIELKA DRAKA W CHIŃSKIEJ DZIELNICY 2 (“BIG TROUBLE IN LITTLE CHINA 2”)

Miejsce na Twoją reklamę.

wielkadrakawchinskiejdzielnicy2

Plotki o sequelu “Wielkiej draki w chińskiej dzielnicy” pojawiły się w 2003 roku, pisano o ponownym zaangażowaniu Kurta Russella i chęci zatrudnienia Jackie Chana. Temat ucichł i leżał w szufladzie przez 12 lat. W 2015 roku oficjalnie poinformowano o realizacji filmu lub jego remaku, póki co nie wiadomo nic o obsadzie. Wątpię, żeby Chan miał czas na wzięcie udziału w tym filmie.

* KREW Z NOSA (“NOSEBLEED”)

Miejsce na Twoją reklamę.

nosebleed

Pomysł na film “Nosebleed” powstał już w 1999 roku, jego realizacja została przełożona na rok 2000. Finalnie pierwsze sceny miały być filmowane 11 września 2001 roku na szczycie budynków World Trade Center w Nowym Jorku. Film miał opowiadać historię pracownika, który trudni się myciem okien. Pewnego dnia wieżowce, na których pracuje miały zostać zaatakowane przez terrorystów. Dziwny zbieg okoliczności co? Na szczęście dzień przed zdjęciami zostały one przełożone, w innym wypadku Jackie Chan faktycznie filmował by sceny podczas realnego ataku na dwie wieże WTC. Po ataku terrorystycznym projekt upadł. A zapowiadał się świetny film dla New Line Cinema.

* SOUL CALIBUR (“SOUL CALIBUR”)

Miejsce na Twoją reklamę.

soulcalibur

Wiosną 2001 roku Sammo Hung chciał zrealizować adaptację filmową gry Soul Calibur. Budżet miał być naprawdę wielki, bo producenci byli skłonni wyłożyć $50 milionów. Hung chciał zaangażować do roli głównej Jackie Chana, niestety ten był w tym czasie zajęty realizacją innych projektów. Rok później plan wydania filmu został usunięty z oficjalnej strony internetowej. Pojawiły się wzmianki o powrocie projektu w 2007 roku i nic poza tym. Cisza.

* CZERWONY KARZEŁ (“RED DWARF”)

Miejsce na Twoją reklamę.

reddwarf

Na ekrany kinowe miał trafić film pełnometrażowy zrealizowany na podstawie angielskiego sitcomu “Czerwony Karzeł”. Wstępnie jedną z ról przyjął Jackie Chan, zainteresowanych było również wiele innych gwiazd. Madonna negocjowała swój udział w projekcie. Niestety, do jego realizacji nigdy nie doszło. I może dobrze, jakoś mi się to nie widziało.

* POSZUKIWACZE MIECZA (“THE SWORD SEARCHERS”)

Miejsce na Twoją reklamę.

poszukiwaczemiecza

Jackie miał zostać zaangażowany w roli głównej do filmu “Poszukiwacze Miecza” opartego na komiksie z Hong Kongu o tytule “Magic Weapons”. W roli drugoplanowej miał wystąpić Nicolas Tse. Projekt wygasł.

* WIELKI BIAŁY NINJA 2 (“BEVERLY HILLS NINJA 2”)

Miejsce na Twoją reklamę.

wielkibialyninja2

“Wielki Biały Ninja 2” miał powstać w 2008 roku, a większość zdjęć miało być realizowanych w Korei Południowej. Kontrakty na film podpisali David Hasselhoff, Lucas Grabbel i Lin Chiling. Producenci próbowali zaangażować do filmu również Jackie Chana. Budżet produkcji to $7 milionów. Za scenariusz odpowiadał Mitch Klebanoff, autor scenariusza do pierwszej części. Niestety temat nagle przygasł. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę.

* PROJEKT A 3 (“PROJECT A 3”)

Miejsce na Twoją reklamę.

projekta3

Role, których Jackie Chan o mały włos nie przypłacił śmiercią. Sceny kaskaderskie, w których doznał obrażeń zatykają dech w piersiach – mowa oczywiście o filmie “Projekt A” i “Projekt A 2”. Chan kilkukrotnie rozważał realizację trzeciej odsłony, niestety podobnie jak w przypadku “Pijanego Mistrza 3”, nikt nie dostarczył jeszcze wystarczająco dobrego scenariusza.

FILMY ODRZUCONE, KTÓRE POWSTAŁY


bodyguard Tekken Zabójcza Broń 4 Niezniszczalni 2 Niezniszczalni 3 Człowiek Demolka

FILMY ODRZUCONE, KTÓRE NIE POWSTAŁY


* KOSMICZNY MECZ 2 (“SPACE JAM 2”)

Miejsce na Twoją reklamę.

* GONIEC HOTELOWY (“THE BELLBOY”)

* OSTATNIA SZANSA (“JOE’S LAST CHANCE”)

Miejsce na Twoją reklamę.

ARCHIWUM PROJEKTÓW JACKIE CHANA


LEGO NINJAGO: FILM (“LEGO NINJAGO: THE MOVIE”), premiera: 22 września 2017 (USA)

Lego Ninjago The Movie Jackie Chan

Kolejny kinowy duży projekt, tym razem Jackie Chan podłoży swój głos pod Senseia Wu. Liczymy na kolejny duży sukces, tak jak w przypadku trzech części “Kung Fu Pandy” !

Miejsce na Twoją reklamę.

Aktualizacja: Zakończono realizację projektu, trwają prace post-produkcyjne.

Aktualizacja 2: “Lego Ninjago” jest już po premierze i na koncie ma ponad $80 milionów, nadal zarabia. Jest to zdecydowanie lepszy wynik niż w przypadku “Gangu Wiewióra 2”.

Miejsce na Twoją reklamę.

GANG WIEWIÓRA 2 (“THE NUT JOB 2”), premiera: 18 sierpnia 2017 (USA)

Gang Wiewióra 2

Kontynuuacja bajki “Gang Wiewióra” i kolejne przygody Surly. Jackie Chan użyczy głosu postaci Pana Fenga.

Miejsce na Twoją reklamę.

Aktualizacja: Zakończono realizację projektu, trwają prace post-produkcyjne.

Aktualizacja 2: “Gang Wiewióra 2” miał już swoją premierę i zarobił $43 miliony, co jest niestety słabym wynikiem w porównaniu do części pierwszej, która zgarnęła ponad $120 milionów.

Miejsce na Twoją reklamę.

KUNG FU JOGA (“KUNG FU YOGA”), premiera: 28 stycznia 2017 (Chiny)

kungfuyoga

Film “Kung Fu Yoga” został oficjalnie ogłoszony. To będzie rok pełen pracy. Tuż po zakończeniu zdjęć do “Railway Tigers”, Jackie uda się na plan tego filmu. Zdjęcia mają się rozpocząć w połowie września. Jackie jest producentem filmu i wystąpi w roli głównej.

Miejsce na Twoją reklamę.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Stanley Tong (współpracował z Chanem przy okazji “Policyjnej Opowieści 3”, “Draki w Bronxie”, czy “Mitu”). Podczas konferencji prasowej Jackie poinformował, że film może być traktowany jako “Mit 2”, główny bohater będzie poszukiwaczem przygód, a w filmie znajdą się elementy fantastyki. Myślę, że tutaj sytuacja ma się podobnie z tytułami jak seria “Zbroi Boga”… pierwsza część to “Armour Of God”, druga “Operation Condor”, a trzecia “Chinese Zodiac”. Tylko pytanie skąd się wzięła “Kung Fu Yoga”, może to chwyt marketingowy i tytuł roboczy? Kto wie, czekam z nieciepliwością.

Miejsce na Twoją reklamę.

Aktualizacja: Zdjęcia z udziałem Jackie Chana zostały zrealizowane już ponad 2 miesiące temu. Stanley Tong wraz z ekipą filmową lata po świecie i uzupełnia film o nowe sceny. Premiera miała mieć miejsce w styczniu 2017, ale jak już wiadomo – opóźni się.

Aktualizacja 2: Machina promocyjna ruszyła na dobre, a premiera odbędzie się jednak zgodnie ze wcześniejszym planem, czyli 27 stycznia 2017 roku.

Miejsce na Twoją reklamę.

Aktualizacja 3: “Kung Fu Joga” miała już swoją premierę i odniosła olbrzymi sukces finansowy zarabiając na świecie ponad $240 milionów. Recenzenci niestety nie szczędzą krytyki wobec tego produkcji.

SZLAK TYGRYSÓW (“RAILROAD TIGERS”), premiera: 23 grudnia 2016 (Chiny)

Miejsce na Twoją reklamę.

Jackie Chan przyjął rolę do nowego filmu. Zdjęcia rozpoczynają się w czerwcu. Budżet to $50 mln. Film będzie komedią – akcji, reżyseria i scenariusz – Ding Sheng (współpracował z Chanem przy okazji dramatu “Incydent”).

Akcja filmu będzie się rozgrywać w 1941 roku, kiedy to Japonia poszerzała swoja okupacja na kraje azji południowo – wschodniej. Trasa kolejowa z Tianjin do Nanjing była kluczowym szlakiem transportu strzeżonym przez japoński wojsko. Jackie Chan wcieli się w rolę pracownika kolejowego, który poprowadzi bojowników w walce o wolność.

Miejsce na Twoją reklamę.

Aktualizacja: Zdjęcia do filmu zostały już zrealizowane. Premiera została przesunięta z października 2016 na grudzień 2016.

Aktualizacja 2: Reżyser filmu Ding Sheng po 6 miesiącach pracy zakończył działania nad pierwszym oficjalnym montażem “Szlaku Tygrysów”.

Miejsce na Twoją reklamę.

Aktualizacja 3: Film jest już po premierze, został dobrze przyjęty, w niecałe 3 tygodnie zarobił prawie $90 milionów.

DORWAĆ WATTSA (“SKIPTRACE”), premiera: 22 lipca 2016 (Chiny) / 16 stycznia 2017 (Polska)

Miejsce na Twoją reklamę.

skiptrace

Wszystko zaczęło się od “Godzin Szczytu 4”. Podczas kolejnych nieudanych negocjacji z Chrisem Tuckerem okazało się, że obaj panowie wystąpią w zupełnie nowym buddy movie – “Skiptrace”, który rozpocznie zupełnie inną serię. Od tego czasu minęło sporo miesięcy, a Chris Tucker nagle zniknął. W roli partnera Chana pojawił się natomiast Seann William Scott (gwiazda serii “American Pie”), co było dość interesujące – poważny Jackie i szalony Stifler razem ! Ostatecznie obok naszej gwiazdy wystąpił Johnny Knoxville (znany z serii “Jackass”) – gość, który jest chyba jeszcze bardziej porąbany. Tak czy owak, kontrast między głównymi bohaterami jest, niebo, a ziemia. Szykuje się świetna komedia akcji.

O fabule nie wiem za dużo… Detektyw z Hong Kongu łączy siły z amerykańskim hazardzistą, by dopaść chińskiego przestępcę. Za stołem reżyserskim stoi Renny Harlin (z pod jego rąk wyszła “Szklana Pułapka 2” i “Na Krawędzi”). Jackie Chan jest współtwórcą scenariusza, a budżet filmu to $32 mln dolców. W mniejszej roli zobaczymy Erica Tsanga. Wszystko wygląda dość obiecująco. Premiera w USA na początku 2016, a w Chinach już w grudniu.

Miejsce na Twoją reklamę.

Aktualizacja: Z niewiadomych przyczyn premiera jest wciąż odkładana na późniejszy termin. Film był gotowy już pod koniec 2015 roku. Wiemy, że na pierwsze seanse udadzą się Chińczycy, ostatnimi czasy rynek ten zaczął przynosić spore dochody i liczyć się w świecie. Prawdopodobnie “Niezniszczalni 4” Stallone’a również będą mieli podbić Chiny. Z niecierpliwością czekam na “Skiptrace”, oczekuję sporej dawki akcji i humoru.

Aktualizacja 2: Film zaliczył najlepsze otwarcie w Chinach i wywalił konkurencje w kosmos. Po 3 tygodniach od premiery box office wynosi $140 mln. To olbrzymi sukces !

Miejsce na Twoją reklamę.

KUNG FU PANDA 3 (“KUNG FU PANDA 3”), premiera: 29 stycznia 2016 (USA) / 1 kwietnia 2016 (Polska)

kungfupanda3

Wszystkie głosy podłożone, Jackie Chan też wykonał swoją robotę, po raz trzeci dubbingując postać Małpy. Baja ukaże się na początku 2016 roku. Pierwsza część “Kung Fu Pandy” zarobiła na całym świecie  $631 mln, a druga $665 mln – są to tak olbrzymie sukcesy kasowe, że nie ma się co dziwić, że zrobili trójeczkę “skazana na sukces”, pewnie będą i kolejne części.

Miejsce na Twoją reklamę.

Po wielu latach ojciec Po wraca, obaj wybierają się w podróż do sekretnego raju pand, gdzie Po poznaje nowych przyjaciół. W tym czasie zły charakter Kai pokonuje wszystkich chińskich mistrzów kung fu. Główny bohater musi nauczyć swoich krągłych towarzyszy sztuk walki, by mogli obronić się przez przeciwnikiem.

Aktualizacja: Jesteśmy już jakiś czas po premierze, Panda podbiła świat, ale niestety nie zanotowała tak wysokich zysków jak poprzednie części, póki co uzbierała prawie $500 mln, ale to nie koniec. Dzieciaki się cieszę, skaczą, walczą i chcą trenować kung fu ! Zanosi się na to, że “Kung Fu Panda 4” powstanie, co więcej – właściciel DreamWorks już kilkukrotnie wspominał, że są plany na realizację aż sześciu części. Czekamy.

Miejsce na Twoją reklamę.

Miejsce na Twoją reklamę.
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *
VIDEO BLOG

Mam dobre wieści dotyczące filmu znanego pod tytułami “Ex-Baghdad” / “Project X-Traction” oraz “S.N.A.F.U.”. Ten gigantyczny projekt akcji, w którym występuje Jackie Chan i...

VIDEO BLOG

Zapraszam do obejrzenia szóstego odcinka z serii “RE: AKCJA”, w którym odpowiadam na Wasze komentarze. Tym razem kilka słów na temat najlepszych filmów z...

VIDEO BLOG

Nie było łatwo wybrać. Topowa dycha z legendą Kina Sztuk Walki i filmów akcji. Jackie Chan to wielka gwiazda gatunku z ponad setką filmów...

VIDEO BLOG

Dzisiaj poruszyłem temat “Godzin Szczytu 4”. Jackie Chan podczas festiwalu filmowego w Arabii Saudyjskiej powiedział, że trwają prace nad filmem. Mam wielką nadzieję, że...