Wzruszający teledysk Jackie Chana promujący jego 11-ty album solowy.

Pierwszy singiel promujący 11-ty solowy album Jackie Chana – „My Life Is Music”.

My Life Is Music - Jackie Chan

Wielu z fanów Kina Sztuk Walki kojarzy Jackie Chana z filmów, wie też o tym, że często też zasiada on na stanowisku reżysera, jest scenarzystom, producentem, kaskaderem, koordynatorem i właściwie zajmuje się wszystkim czym tylko można w branży filmowej. Nie wielu natomiast wie, że Jackie to również świetny i wrażliwy piosenkarz, który ma na koncie już 10 solowych albumów muzycznych. Po 16-tu latach przerwy nadszedł czas na 11-ty album – „Moja Życie To Muzyka („My Life Is Music”).

Muzyki Jackie Chana słucham od dawna, wielokrotnie przesłuchiwałem album „Dragon’s Heart” z 1995 roku, również mocno zapadł mi w pamięć jego ostatni krążek – „With All One’s Heart” z 2002 roku, ale i wiele pojedynczych utworów ze starszych albumów takich jak „Just For Tonight”, czy „Believe In Yourself”. Co prawda chińska muzyka nie jest dla każdego, ale mi pasuje i Wam też polecam zagłębienie się w temat dyskografii aktora, bo naprawdę warto.

Chan zapowiedział swój nowy solowy album kilka tygodni temu. Jego tytuł to „My Life Is Music”, pewnie znajdzie się na nim około 7-10 utworów, tak jak to miało miejsce w przypadku poprzednich krążków. Całość została zrealizowana w języku chińskim, ale warto przypomnieć, że albumy Chana wychodziły również w języku kantońskim, mandaryńskim, czy japońskim.

Jakiś czas temu ukazał się pierwszy singiel promujący wydawnictwo, jest to tytułowy utwór, do którego został zrealizowany teledysk. Piosenka jest dedykowana rodzinie aktora i przyjaciołom, którzy odeszli. Utwór jest piękny i wzruszający, a cały obraz został zrealizowany w nastroju samotności i sentymentalizmu. Powiem szczerze, że przesłuchałem już ten track ponad 20 razy. Z wielką chęcią kupię cały album jak tylko się ukaże na zagranicznym rynku. Kij w to ile będzie kosztowała przesyłka. Chcę to mieć. Aktor o utworze ponformował na swojej oficjalnej stronie.

„Jestem bardzo podekscytowany, że mogę się z Tobą podzielić tym utworem. Szczególnie z fanami, przyjaciółmi, moją rodziną i wszystkimi bliskimi mi osobami. Mam nadzieję, że Wam się spodoba. Minęło 16 lat od wydania mojego ostatniego albumu. Będziecie mogli zobaczyć moją drugą stronę, pomimo, że uważacie mnie za gwiazdę Kina Akcji. Ja po prostu uwielbiam śpiewać.” – Jackie Chan

Źródło: JackieChan.com

JACKIE CHAN – „MY LIFE IS MUSIC” (Teledysk)

JACKIE CHAN ŚPIEWA SWÓJ NOWY SINGIEL W SAMOCHODZIE