Kontakt

Wpisz aktora lub tytuł filmu.

KinoSztukWalki.plKinoSztukWalki.pl

RECENZJE

Skok Stulecia (“Den Of Thieves”), 2018

Skok Stulecia - Gerald Butler

Myślę, że Gerald Butler już zasłużył na to, żeby wpisać się na stałe do grona bohaterów Kina Akcji. Co prawda nie jest zamknięty tylko szufladzie z rozpierduchą, ponieważ jest utalentowanym aktorem i bierze udział w różnych produkcjach. Działa to jednak na plus, bo właśnie dzięki zaangażowaniu w różne gatunki jest na niego wykładana spora kasa. Także jak wychodzi film akcji to na konkretnym poziomie. Butler zabłysnął w tym co lubimy, przede wszystkim takimi tytułami jak “Godziny Strachu” (2007), “Prawo Zemsty” (2009), “Olimp w Ogniu” (2013), “Kaznodzieja z Karabinem” (2011), czy “Ocean Ognia” (2018). Każdy z nich zasługuje na uwagę. Również jeden z nowszych, który miał najmniejszą promocję z nich wszystkich i wydaje mi się, że przeszedł trochę bokiem. Chodzi o tytuł “Skok Stulecia” (2018).

Miejsce na Twoją reklamę.

Solidne podstawy do “Skoku Stulecia”.

Christian Gudegast jest scenarzystą tej produkcji. Zanim się ukazała wiedziałem, ze facet wcześniej napisał też tekst do “Odwetu” z Vinem Dieslem i “Londynu w Ogniu” z Geraldem Butlerem. “Den Of Thieves” miał być jego debiutem reżyserskim. Miałem dobre przeczucia do póki nie zobaczyłem dennego zwiastuna, który mnie w ogóle nie zachęcił do tego filmu. Nie wywołał we mnie żadnych emocji, nie był szerzej promowany. Nie trafił do polskich kin tak jak inne hity z Butlerem i jakoś tak mi umknął. Pewnego dnia postanowiłem go jednak włączyć zachęcony opiniami, że nie jest wcale taki zły. Opinie były prawdziwe, bo “Skok Stulecia” okazał się być dobrym i mocnym kinem akcji ze świetną obsadą.

"Skok stulecia" (2018)
Kadr z filmu “Skok stulecia” (2018).

Banda przestępców planuje właściwie niewykonalny napad na Bank Rezerw Federalnych w centrum Los Angeles. Na ogonie siedzi im szorstki i nieustępliwy przedstawiciel prawa wraz ze swoją ekipą. Jest to brudna opowieść ze świetnym aktorstwem i niezłym zwrotem akcji.

50 Cent i syn Ice Cube’a w obsadzie.

W obsadzie oprócz przedstawionego powyżej Butlera mamy również rapera Curtisa “50 Centa” Jacksona. Facet nigdy nie słynął z dobrej gry aktorskiej, ale z całą pewnością wszedł na dobre do kina sensacyjnego występując u boku takich gwiazd jak Sylvester Stallone, czy Bruce Willis. Tutaj ma dobrą rolę, widać, że gość robi postępy. Co ciekawe w filmie pojawił się również syn mojego ulubionego rapera Ice Cube’a. Swoją drogą młody O’Shea Jackson Jr. jest tak podobny do ojca, że to koniec. Po prostu dwie krople wody. W dodatku jest utalentowany, co pokazał w świetnie przyjętym “Straight Outta Compton” (2015). W obsadzie na duży plus zaprezentował się też Pablo Schreiber (“Drapacz Chmur”, 2018).

Miejsce na Twoją reklamę.
"Skok stulecia" (2018)
Kadr z filmu “Skok stulecia” (2018).

Gerald Butler znakomity w swojej roli.

Jeżeli chodzi o muzykę, montaż i inne sprawy to również wszystko jest tutaj w porządku. Tak to jest z budżetowymi produkcjami. No dobra, jedna rzecz mi nie zagrała, scena strzelaniny na ulicy, gdzie nagle wszystko wyglądało tak jakby opustoszało tylko po to, by Panowie mogli nakręcić swoje sceny. Dziwnie. W każdym razie rola Butlera znakomita i to on jest największą zaletą. Reżyser spisał się tworząc taki gęsty – policyjny klimat, ciemną atmosferę… brudną. Widz z całą pewnością może to wyczuć i wsiąknąć w film. W końcu taki był zamiar autorów.

"Skok stulecia" (2018)
Kadr z filmu “Skok stulecia” (2018).

Jest to kolejna dobra produkcja, którą warto obejrzeć. Tutaj ocena jest minimalnie zaniżona, z tego powodu, że porównuję “Skok Stulecia” do innych projektów z Butlerem. A skubany postawił sobie poprzeczkę cholernie wysoko. Film okazał się na tyle doceniony, że zapowiedziano już “Skok Stulecia 2”. Nic, tylko czekać.

Ocena: 7,5/10

Miejsce na Twoją reklamę.
VIDEO BLOG

Nowy odcinek na temat Geralda Butlera, a konkretniej na temat jego planów filmowych. Już w styczniu zobaczymy z nim w kinach film “Plane”, a...

RECENZJE

Nadszedł czas, żeby zmierzyć się z “Predatorem: Prey”. Przyznam się szczerze, że w kwestii drapieżców stanąłem na filmie z Adrianem Brody. Miałem też obejrzeć...

RAP

5 sierpnia wyszedł drugi album kompilacyjny Eminema “Curtain Call 2”. Artysta oczywiście dostarcza nam na nim kilka ciekawych kawałków, których nie mogliśmy usłyszeć wcześniej....

AKTUALNOŚCI

Nie ulega wątpliwości, że film “Prawo Zemsty” z 2009 roku jest jednym z lepszych akcyjniaków jakie kiedykolwiek powstały. Pamiętam jakie wrażenie na mnie zrobił...