Connect with us

Wpisz nazwisko aktora lub tytuł filmu.

KinoSztukWalki.plKinoSztukWalki.pl

INFORMACJE

Podsumowanie pierwszej połowy 2020 i PLANY.

Pierwsza połowa roku już za nami. Uznałem, że miło by było, żebym napisał kilka słów od siebie na temat Kina Sztuk Walki i planów związanych ze stroną. Bez obaw, nie mam zamiaru pisać o COVID-19, obchodzi mnie ten wirus tyle co zeszłoroczny śnieg i na szczęście nie ma nic wspólnego z tym co tutaj robię. A więc zaczynamy od małego podsumowania.

Przede wszystkim z pewnością zauważyliście, że kilka rzeczy się zmieniło. Od dłuższego czasu nie dodawałem nowych recenzji, ani newsów na samej stronie www. To jest na minus, ale coś kosztem czegoś. Kilka miesięcy temu poszedłem za głosem wielu z Was, mianowicie, żeby stworzyć grupę i zbudować społeczność, w której będziecie mogli między sobą dzielić się informacjami na temat filmów. Tak się stało. Grupa “Kino Sztuk Walki: Filmy Akcji, Karate i Kung Fu” ma już 2 tysiące osób i śmiga tak jak trzeba. Dowiaduje się naprawdę wielu fajnych rzeczy od Was i pozwalam sobie udostępniać ciekawe posty na oficjalnym fanpage’u.

Miejsce na Twoją reklamę

W momencie, kiedy grupa powoli się rozwijała wpadłem na pomysł pójścia o krok dalej, a w zasadzie o kilka kroków. Postanowiłem oddać w Wasze ręce kolejne 12 grup tematycznych związanych z filmami. Wiem po sobie, że nie żyję tylko filmami karate, ale też innymi gatunkami, dlatego uznałem to za dobry pomysł. Oto kilka grup, do których możecie się dodać i publikować swoje posty.

Kino Grozy – Filmy, Horrory, Thrillery, Dreszczowce, Sci-Fi.

Komediowo – Filmy, Komedie Romantyczne, Familijne i Świąteczne.

Miejsce na Twoją reklamę

Kino Wojenne – Filmy historyczne i dramaty wojenne.

Pełną listę stworzonych przeze mnie grup znajdziecie TUTAJ. Oczywiście, zachęcam Was do działania. Jeżeli w jakimś gatunku filmowym macie coś do przekazania – to śmiało. Jeśli macie jakieś pomysły to wystarczy, że do mnie napiszecie.

Teraz już wiecie na co poświęciłem ostatnie kilka miesięcy i uważam, że było warto. Niech grupy rosną w siłę. W międzyczasie przeprowadziłem kilka wejść “Na żywo”, gdzie mogliśmy pogadać o filmach akcji. Udało mi się też zrobić porządne czystki w mojej kolekcji, bo pozbyłem się już ponad 200 tytułów. Na całe szczęście trafiły w dobre ręce. Wielu z Was mnie pyta, czy systematyczne LIVE powrócą? Niestety nie mam jasnej odpowiedzi, bo nie wiem. Póki co temat jest chwilowo zawieszony, ale na pewno będą raz na jakiś czas tak zwane spontany.

Miejsce na Twoją reklamę

Gdybym zapomniał, na kanale YouTube Kina Sztuk Walki dodałem również pierwszy materiał z serii “ŚLADAMI FILMÓW”, w którym wybrałem się do Tajlandii, żeby sprawdzić miejscówki, gdzie był realizowany “Kickboxer”. Także moje największe marzenie z dzieciństwa się ziściło, było wyjątkowym doznaniem tam być i poczuć tą atmosferę.

PLANY, CZYLI CO DALEJ?

Na brak pomysłów nigdy nie narzekałem. Na początku chciałbym stworzyć jeszcze kilka grup filmowych i je promować, ale już w mniejszym stopniu. Z uwagi na czas muszę wybierać co robię. Także tutaj jeszcze trzeba coś podziałać, ale już wkrótce będę miał przestrzeń na… pisanie.

Tak, tak. Brakuje mi pisania, ten czas był spoko, ale trzeba ruszyć dalej. Mam w planach na pewno kilka recenzji i newsów, żeby na stronie się coś działo tekstowo, bo powinno. Następnym krokiem są dalsze działania nad moją książką, która powoli powstaje, ale dopóki nie skończę, to nie chcę podawać daty premiery. Mogę się jednak podzielić już z Wami tytułem “Tajemnice Gwiazd: Nieznane Fakty”. Więcej… wkrótce.

Miejsce na Twoją reklamę

W najbliższym czasie ukaże się druga część wyprawy do Tajlandii “Śladami Filmów”. Tym razem pokażę Wam miejsce, gdzie filmowano “Bez Odwrotu 2: Szalejący Piorun” z Lorenem Avedonem, Cynthią Rothrock, Matthiasem Huesem i Hwangiem Jangiem Lee i… nie tylko to.

Takie wyprawy z pewnością dają mi ogromną frajdę, uwielbiam podróżować, dlatego możecie się spodziewać kontynuowania tej serii. Jestem w trakcie planowanie podróży śladami filmu “Zbroja Boga” z Jackie Chanem. Kolejne marzenie, możliwe, że spełnię je w ciągu najbliższych miesięcy. Oczywiście kamerę biorę ze sobą. Także… to chyba na tyle odnośnie planów. To i tak sporo, dlatego krok po kroczku i do przodu. Trzymajcie się, dobrze, że jesteście.

Miejsce na Twoją reklamę

ZAPOWIEDZI

Na przestrzeni ostatnich kilku lat jedyny film z Jackie Chanem, który przypadł mi do gustu to “Cudzoziemiec” z 2017 roku. Reszta produkcji była realizowana...

ZAPOWIEDZI

Syn Jackie Chana – Jaycee Chan wystąpił już w ponad 20 produkcjach, a przed pandemią rozpoczął pracę nad swoim debiutem reżyserskim. Ten jeszcze się...

ZAPOWIEDZI

Trzeba przyznać, że “Snafu” ma już zawiłą historię. Mniej-więcej trzy lata temu rozpoczęto zdjęcia do tego filmu i po kilku miesiącach je zakończono. Można...

AUDYCJE

Jakiś czas temu zostałem zaproszony do radia Norda FM, żeby porozmawiać na temat początków kariery Jean’a-Claude Van Damme. Rozmawiała ze mną Róża Perszon, a...