Kontakt

Wpisz aktora lub tytuł filmu.

KinoSztukWalki.plKinoSztukWalki.pl

ARTYKUŁY

Kim jest Frank Stallone?

Frank Stallone

Frank Stallone to tak naprawdę Francesco Stallone Jr. Urodził się 30 lipca 1950 roku w Nowym Jorku. Jest młodszym bratem herosa filmów akcji – Sylvestra Stallone. Jego mamą była Jackie Stallone, a tatą Frank Stallone Sr. Jest muzykiem i aktorem, towarzyszy swojemu bratu od samego początku jego kariery. W 1976 roku wystąpił w jednej z początkowych scen kultowego filmu “Rocky”. Gra tam ulicznego śpiewaka, który wykonuje utwór acapella “Take You Back”. Był również autorem tekstu, piosenka znalazła się na jednym z najlepszych soundtracków w historii kina.

Miejsce na Twoją reklamę.
Na zdjęciu: Frank Stallone, Jackie Stallone i Sylvester Stallone.
Na zdjęciu: Frank Stallone, Jackie Stallone i Sylvester Stallone.

W 1983 roku przygotował całą masę piosenek do filmu “Pozostać Żywym” reżyserii Sylvestra. W roli głównej występował John Travolta. Utwór “Far From Over” został dostrzeżony przez krytyków i słuchaczy. Uplasował się na 10. miejscu listy Billboardu, a sam Frank dostał nominację do Złotego Globu i Grammy. Oprócz tworzenia utworów na potrzeby produkcji filmowych i epizodycznych występów aktorskich nagrał też kilka albumów solowych. Nigdy się nie pchał przed kamery i dziennikarzy. Od lat robi swoje, koncertuje po kraju i tworzy to co czuje.

Frank Stallone, muzyczna dusza rwie się do śpiewu.

Frank wychowywał się w Filadelfii i to właśnie tam poszedł do Lincoln High School. Od zawsze trzymał się ze swoim starszym bratem Sylvestrem Stallone. Chodzili razem na siłownię, trenowali i nawet dobierali sobie ubrania tak, żeby budzić szacunek w okolicy. Obaj mieli artystyczną duszę, co zaszczepiła w nich matka Jackie Stallone. Frank towarzyszył bratu w jego drodze do sławy od samego początku i trzymał się w cieniu. Utwór acapella “Take You Back” z filmu “Rocky” (1976) był początkiem jego muzycznej przygody na ścieżkach dźwiękowych.

Na zdjęciu: Frank Stallone.
Na zdjęciu: Frank Stallone.

W 1978 roku napisał i wykonał dwa klimatyczne utwory do filmu “Paradise Alley” reżyserowanego przez Sly’a, a rok później znalazł się na ścieżce produkcji “Rocky II”. Zrealizowany przez niego track “Pushin” do trzeciej części filmu aż rwie do tańca. Był to przedsmak pracy na pełen etat przy wymienionym powyżej tanecznym “Pozostać Żywym” (1983). Hit “Far From Over” był grany na nie jednaj klubowej potańcówce od zachodu do wschodu Ameryki.

Kariera solowa, którą kieruje serce.

Na fali sukcesu soundtracka “Staying Alive” Frank postanowił w 1984 roku wydać swój pierwszy album solowy. “Frank Stallone” to przyzwoita pozycja, z której można na pewno wyróżnić kilka kawałków, mi mocno przypadł do gustu utwór “Runnin”. W 1985 roku przygotował dobry kawałek “Peace in Our Life” do filmu “Rambo II”. Niestety dostał obuchem przez łeb otrzymując nominację do Złotej Maliny za Najgorszy Utwór.

Miejsce na Twoją reklamę.
Okładka albumu “Songs Form The Saddle” (2015).

W późniejszym czasie stworzył też przyzwoity track do filmu “Ponad Szczytem” (1986) zatytułowany “Bad Night”. Po latach zrobił “Don’t Want to Fight With Me” na potrzeby “Niezniszczalnych 2” (2012). W międzyczasie nagrał kolejne krążki solowe i koncertował. Jeżeli ktoś z Was miałby ochotę posłuchać jednego z nich, to z czystym sumieniem mogę polecić album “Songs Form The Saddle” z 2015 roku. Z pewnością ukazuje on prawdziwego Franka i to co mu w duszy gra najmocniej.

Występy aktorskie w małych przerwach od grania.

Na zdjęciu: Sylvester Stallone i Frank Stallone.
Na zdjęciu: Sylvester Stallone i Frank Stallone.

Frank cały czas działa i oprócz epizodów w filmach Sylvestra pojawia się też w innych produkcjach. Większych i mniejszych. Wygląda na to, ze wiedzie typowo artystyczne życie z dala od świateł reflektorów. W filmografii ma ponad 70 tytułów. Występował też gościnnie w takich serialach jak “Policjanci z Miami”, czy “Strażnik Teksasu”. Obserwując media społecznościowe widać, że nadal starszy brat jest jego najlepszym kumplem. Czasami spędzają razem czas przy gitarze i galach bokserskich na dużym ekranie.

Miejsce na Twoją reklamę.
ARTYKUŁY

Jacob Bertrand urodził się 6 marca 2000 roku w Los Angeles, USA. Jest młodym utalentowanym amerykańskim aktorem i miał okazję też napisać scenariusz i...

ARTYKUŁY

Paloma Jimenez, a dokładniej Karla Paloma Jiménez Denagustin urodziła się 22 sierpnia 1983 roku w w Acapulco w Meksyku. Jest supermodelką, aktorką telewizyjną i...

ARTYKUŁY

Xolo Mariduena urodził się 9 czerwca 2001 roku w Los Angeles w Kalifornii. Jest aktorem, a swoją przygodę filmową rozpoczął już w wieku 10...

ARTYKUŁY

Cat Sasson to tak naprawdę Catya Sassoon, urodziła się 3 września 1968 roku na Manhattanie w Nowym Jorku. Była aktorką, piosenkarką i modelką. Jej...