Obserwuj nas w mediach społecznościowych

Wpisz tytuł filmu lub nazwisko aktora.

Kino Sztuk Walki | Portal o Filmach Akcji.

ZAPOWIEDZI

Donnie Yen już na planie remaku „Kultu Zła”.

Donnie Yen - New Kun Fu Cult Master

Donnie Yen od lat 90-tych aktywnie występuje w filmach, ale dopiero za sprawą „Ip Mana” (2008) jego kariera nabrała błyskawicznego tempa. W dodatku stał się jedną z najlepiej zarabiających chińskich gwiazd kina. Co chwilę dostaje duże propozycje i z niektórych z nich korzysta. Ostatnio wystąpił w remaku słynnego filmu z Sammo Hungiem – „Wejście Tłustego Smoka„, a teraz bierze się za remake „Kultu Zła”, w którym główną rolę zagrał Jet Li.

Właściwie to jest już na planie filmowym i działa nad projektem. Cała historia tak naprawdę została przedstawiona na ekranie już w 1986 roku. 40-to odcinkowy serial zatytułowany „The New Heaven Sword and Dragon Sabre” był stworzony na podstawie powieści Louisa Cha. W roli głównej występował Tony Leung. Później, bo w 1993 roku za scenariusz na podstawie powieści wziął się Jing Wong, który postanowił również wyreżyserować film pełnometrażowy. Zatrudnił w roli głównej Jeta Li i niektórzy uważają, że to jego najlepsza rola fantasy w karierze.

Jing Wong, który jest jednym z najbardziej aktywnych producentów, scenarzystów, reżyserów wyczuł temat ponownie i chyba ma ambicje, żeby przebić popularnością „Kult Zła”. Ma teraz większą kasę, dopracował scenariusz jeszcze bardziej, znów reżyseruje i ma Donnie Yena na planie. Zobaczymy co to będzie.

Źródło: IMDB

Reklama

ZAPOWIEDZI

Donnie Yen nie może narzekać na brak zainteresowania producentów. Ma już status takiej gwiazdy, że może przebierać w scenariuszach. Wiemy już za jaki film...

INFORMACJE

Z przykrością informuję, że 23 sierpnia tego roku zmarł Benny Chan. Reżyser zmagał się z rakiem jamy nosowo-gardłowej i odszedł w szpitalu z Hong...