Kontakt

Wpisz aktora lub tytuł filmu.

KinoSztukWalki.plKinoSztukWalki.pl

ARTYKUŁY

Kim jest Sasha Czack?

Sylvester Stallone, Sasha Czack

Sasha Czack to tak naprawdę Alexandra Jane Czack, urodziła się 17 lipca 1950 roku w Chester w stanie Pensylwania. Po ukończeniu szkoły średniej wyjechała na studia do Indiany. Uczęszczała do Uniwersytetu Notre Dame, który jest uważany za najlepszą szkołę katolicką w Stanach Zjednoczonych. Zdobyła tam dyplom z medioznawstwa. Od zawsze marzyła, żeby się wyprowadzić do Nowego Jorku i trafić do legendarnego zespołu tańca The Rockettes.

Miejsce na Twoją reklamę.
Sasha Czack
Na zdjęciu: Sasha Czack i Sylvester Stallone.

Pracowała w teatrze. Poznała tam Sylvestra Stallone, który razem z nią sprzedawał bilety i wprowadzał ludzi do sali. Można powiedzieć, że jest jedyną kobietą, która spędziła wiele lat z prawdziwym Rockym, jeszcze zanim stał się gwiazdą filmową. Po pewnym czasie zaczęła profesjonalnie zajmować się fotografią. 28 grudnia 1974 roku po ponad dwóch latach związku wzięła ślub z Sylvestrem w jej rodzinnej miejscowości.

Pierwsza żona Sylvestra Stallone.

Sasha Czack była ze Stallonem jeszcze zanim zaliczył jakikolwiek większy występ filmowy. Dopiero rozpoczynał swoją przygodę w branży i miał na koncie tak naprawdę kilka epizodów i ról statysty niewymienionego w czołówce. Można je zliczyć na palcach jednej ręki. W tym czasie Sasha zaczęła być dostrzegana jako fotograf. Reżyser Andy Warhol był fanem jej prac i wspominał o niej w swoich pamiętnikach. Uważał, że jest bardzo utalentowana.

Sasha Czack
Na zdjęciu: Sasha Czack i Sylvester Stallone.

I tak właśnie było, nie dość, że zajmowała się swoimi pracami to pomagała też narzeczonemu w pisaniu jego pierwszych scenariuszy filmowych. Starała się też o to, żeby dostać jakąś rolę w filmie. W końcu się udało i otrzymała propozycję roli głównej od reżysera Franka Perry’ego. Miała wystąpić w filmie “Graj jak z nut” (1972). Niestety Stallone nie zgodził się, żeby wyjechała z Nowego Jorku, powiedział, że ma mu pomagać przy scenariuszach. Film powstał, a na jej miejsce zaangażowano Tuesday Weld.

Marzenia odłożone na boczny tor.

Można powiedzieć, że Sasha odłożyła swoje marzenia o karierze na boczny tor. Postanowiła, że będzie wspierać swojego narzeczonego, a później męża. Nieoficjalnie mówi się, że była współautorką scenariusza do “Rockyego” (1976), ale z powodu jakiś przepisów związkowych nie została wymieniona w napisach. Jeżeli tak faktycznie było, co jest mocno prawdopodobne, to uważam, że jest mocno niedoceniona, ponieważ cała historia i sukces filmy jest wszędzie przypisywana Włoskiemu Ogierowi.

Miejsce na Twoją reklamę.
Sasha Czack
Na zdjęciu: Sasha Czack i Sylvester Stallone.

Podczas prac nad filmem “Rocky” dorabiała w restauracji jako kelnerka, a przy samej produkcji zajmowała się robieniem zdjęć. To właśnie jej fotografie trafiły do gazet i na plakaty. W 1976 roku urodził im się pierwszy syn – Sage Stallone. Rok później wraz z mężem była na rozdaniu Oscarów. W 1979 urodził im się drugi syn Seargeoh, u którego zdiagnozowano autyzm.

Poświęcenie życia na leczenia syna.

Seargeoh wymagał od początku specjalnej opieki, więc Sasha całkowicie porzuciła pomysły na robienie jakiejkolwiek kariery. Poświęciła prawie cały swój czas na leczenie syna. Tymczasem Sylvester pracował nad kolejnymi projektami i zajmował się swoją karierą. W 1982 roku pojawiła się na ułamek sekundy w “Rockym III” jako fanka boksera. Prywatnie całą swoją energię kierowała na badania i znalezienie leku dla syna.

Sasha Czack
Na zdjęciu: Sasha Czack i Sylvester Stallone.

Małżeństwo zaczęło się rozpadać. Aktor ciągle był poza domem i dochodziło do scen zazdrości, zresztą pewnie nie bez powodu. Stallone był nastawiony na osiągnięcie sukcesu. Sasha postanowiła, że nie będzie mu stać na drodze. Postanowiła, ze zajmie się ich dziećmi, ale potrzebuje pieniędzy na leczenie syna. Sylvester się zgodził i doszło do rozwodu, podczas którego przyznano jej $13 milionów, a niektóre źródła informują, że ponad dwa razy więcej. Dzięki temu mogła poświęcić się Seargeohowi i zapewnić mu najlepszą opiekę.

Daleko od mediów i świata biznesu.

W 1996 roku napisała scenariusz i wyreżyserowała mały film krótkometrażowy “Long Lost Love”, ale od show-biznesu i kamer trzymała się z daleka. Wróciła do swojej rodzinnej miejscowości, a w 1997 roku wzięła ślub z Rock’iem Ash’em. Niestety związek ten nie przetrwał. 13 lipca 2012 roku na cztery dni przed jej urodzinami zmarł jej syn Sage Stallone (wystąpił w filmie “Rocky V”).

Miejsce na Twoją reklamę.
Sasha Czack
Na zdjęciu: Sasha Czack.

Sasha nadal opiekuje się Seargeohem i nie udziela wywiadów. Myślę, że ta historia zasługuje na uwagę, bo ta kobieta poświęciła całe swoje życie na leczenie syna. W dodatku była od zawsze oddana i nigdy nie powiedziała nic złego na Stallone’a. Prawdopodobnie miała duży udział w sukcesie filmu “Rocky”, który do dzisiaj motywuje i inspiruje ludzi na całym świecie.

Miejsce na Twoją reklamę.
VIDEO BLOG

Sylvester Stallone – król Kina Akcji działa na pełnych obrotach. Postanowiłem zebrać w jedno miejsce wszystkie jego nowości i przyszłe projekty filmowe takie jak...

VIDEO BLOG

Sylvester Stallone podpisał kontrakt na udział w filmie “Na Krawędzi 2”. To dobra okazja, żeby przyjrzeć się bliżej nadchodzącym filmom herosa Kina Akcji. Już...

VIDEO BLOG

Kolejna dawka “RE: AKCJI”, czyli moich odpowiedzi na Wasze komentarze. Dzisiaj głównym tematem jest Jean-Claude Van Damme i jego niedocenione produkcje. Nie zabrakło też...

VIDEO BLOG

“Creed III”. Postanowiłem powiedzieć kilka słów na temat nowej produkcji. Czy Michael B. Jordan udźwignął debiut reżyserski? Czy “Creed III” dał sobie radę bez...