Kontakt

Wpisz aktora lub tytuł filmu.

KinoSztukWalki.plKinoSztukWalki.pl

ARTYKUŁY

Kim jest Patrick Schwarzenegger?

Patrick Schwarzenegger

Patrick Schwarzenegger, a dokładniej Patrick Arnold Shriver Schwarzenegger urodził się 18 września 1993 roku w St. John’s Hospital w Santa Monica. Jest utalentowanym aktorem, który rozwija swoją karierę i zaczyna zbierać dobre opinie od krytyków filmowych. Jego ojcem jest legenda Kina Akcji – Arnold Schwarzenegger, a mamą dziennikarka i pisarka – Maria Shriver. Ze strony mamy ma korzenie w rodzinie Kennedych, jest wnukiem tragicznie zmarłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Johna F. Kennedy’ego.

Miejsce na Twoją reklamę.
Kadr z serialu "Schody" (2022).
Kadr z serialu “Schody” (2022).

Młody aktor ma dwie starsze siostry – Katherine Schwarzenegger i Christinę Schwarzenegger. Ma również młodszego brata Christophera Schwarzeneggera. Posiada podwójne austriacko-amerykańskie obywatelstwo. Na ekranie pojawił się po raz pierwszy w 2006 roku, obecnie występuje w coraz większych produkcjach. Ostatnio został zauważony i doceniony za swoją rolę w druzgocącym serialu powstałym w oparciu o prawdziwe wydarzenia – “Schody” (2022).

Patrick Schwarzenegger ma szerokie horyzonty.

Chociaż chciałoby się, żeby ten młody aktor poszedł w ślady ojca i zawitał w Kinie Akcji, to trzeba zrozumieć, że ma zupełnie inną drogę. Patrick już od dzieciństwa był uczony podstaw gry aktorskiej przez Arnolda Schwarzeneggera. Wiem, ze brzmi to dość zabawnie, może przyjść do głowy myśl – “Co on… młodego uczył jak bicka do kamery pokazać?”. Otóż nie, Arnold już nie raz udowodnił, że w dramacie i komedii też jest dobry. Wracając do sedna – Patrick nie zakończył lekcji na domowym nauczaniu, poszedł o wiele dalej.

Arnold Schwarzenegger i Patrick Schwarzenegger.
Arnold Schwarzenegger i Patrick Schwarzenegger.

Podczas studiów w Brentwood High School pobierał prywatne lekcje aktorstwa u Nancy Banks. Nauczycielka od zawsze kładła nacisk na głębokie odgrywanie postaci, dokładną analizę tekstu i własną interpretacje emocji. Oprócz tego w 2016 roku już grając w filmach ukończył USC Marshall School of Business na kierunku Sztuki Filmowej. Mniej-więcej w tym samym czasie spotykał się z piosenkarką światowej sławy – Miley Cyrus.

Własne biznesy i kariera aktorska.

Patrick Schwarzenegger już w wieku 15 lat założył własną linię odzieżową, a w 2014 roku otworzył biznes na szeroką skalę. Otworzył własną franczyzę pod nazwą “Blaze Pizza”, jest to sieć restauracji szybkiej obsługi, które działają z powodzeniem w Los Angeles. Młody aktor jest też zatrudniony jako model i pracował już dla takich marek Ralpha Laurena i Armaniego. To co najbardziej cieszy to jego pierwsze sukcesy w aktorstwie. Patrick zapowiada się naprawdę dobrze, a z plecami, które ma może zajść daleko.

Miejsce na Twoją reklamę.
Kadr z filmu "W Blasku Nocy" (2018).
Kadr z filmu “W Blasku Nocy” (2018).

Jedną z pierwszych produkcji, w których wystąpił była rewelacyjna komedia “Jeszcze Większe Dzieci” z 2013. Pojawił się tam obok takich sław jak Adam Sandler, Kevin James i Chris Rock. W 2015 roku dostał mniejszą role w “Łowcach Zombie”, a dwa lata później zagrał w mocnym serialu “Daleka Droga Do Domu”. W 2018 roku dostał pierwszy raz rolę główną w dramacie “W Blasku Nocy”, a chwilę później w “Wymyślonym Przyjacielu” (2019). Szeroka publika mogła go ostatnio zobaczyć na HBO za sprawą dobrze przyjętego serialu “Schody” (2022). Patrick już pracuje nad kolejnymi produkcjami.

Miejsce na Twoją reklamę.
ARTYKUŁY

Jacob Bertrand urodził się 6 marca 2000 roku w Los Angeles, USA. Jest młodym utalentowanym amerykańskim aktorem i miał okazję też napisać scenariusz i...

ARTYKUŁY

Paloma Jimenez, a dokładniej Karla Paloma Jiménez Denagustin urodziła się 22 sierpnia 1983 roku w w Acapulco w Meksyku. Jest supermodelką, aktorką telewizyjną i...

ARTYKUŁY

Xolo Mariduena urodził się 9 czerwca 2001 roku w Los Angeles w Kalifornii. Jest aktorem, a swoją przygodę filmową rozpoczął już w wieku 10...

ARTYKUŁY

Cat Sasson to tak naprawdę Catya Sassoon, urodziła się 3 września 1968 roku na Manhattanie w Nowym Jorku. Była aktorką, piosenkarką i modelką. Jej...