Dudikoff, Trejo, Rothrock, Wilson, Van Damme i Rhee razem w zwiastunie.

Stare gwiazdy Kina Sztuk Walki w jednym filmie – „Pięść Furii i Złote Runo”.

Pięść Furii i Złote Runo („Fury Of The Fist And The Golden Fleece”)

Pierwsza myśl – w mordę strzelił, co za obsada. Starzy wyjadacze wracają. Tak… też tak miałem dopóki nie zobaczyłem tytułu filmu. Przeczuwałem już wtedy, że to będzie coś dziwnego. Wszyscy spotkali się na jednym plan i zrealizowali film… nie wiem jaki to gatunek. Chyba „komedia”? Coś dla najwytrwalszych fanów „głupiego” humoru. Inaczej się tego nie da nazwać. Ja wanem takiego „czegoś” nie jestem. W każdym razie zobaczcie sami zwiastun filmu Pięść Furii i Złote Runo („Fury Of The Fist And The Golden Fleece”).

Po takim seansie można wylądować w psychiatryku. To może się podobać tylko na jakiś mocnych tabletkach kupionych od dresa w czapce z daszkiem z pod dyskoteki w Nowej Wsi. Obsada jest gwiazdorska – Michael Dudikoff („Amerykański Ninja”), Danny Trejo („Maczeta”), Cynthia Rothrock („Waleczna Dama”), Don „The Dragon” Wilson („Czarny Pas”), Bianca Van Damme (piękna córka JCVD) i Simon Rhee („Najlepszy z Najlepszych”). Ba… to nie koniec… nie wymienię wszystkich, ale nie zabrakło tez miejsca dla Taimaka („Ostatni Smok”), Tommy Listera („Piąty Element”), Billa Goldberga („Uniwersalny Żołnierz: Powrót”), czy Ernie Reyesa Jr. („Wojownicze Żółwie Ninja”).

Długo by wymieniać, bo to nie wszyscy. Jest moc… co więcej, każdy w tym filmie robi z siebie jełopa. Trochę mnie wkurzają tego typu produkcje, bo są kierowane albo do gimbazy, albo do pozytywnych „zjebów” z dziwnym poczuciem humoru. Można by z taką obsadą zrobić coś naprawdę fajnego. A tak mamy jedną wielką parodię. Może kiedyś obejrzę i się przekonam. Tylo krowa zdania nie zmienia, ale czarno to widzę.

Źródło: KigginsTheatre

PIĘŚĆ FURII I ZŁOTE RUNO („FURY OF THE FIST AND THE GOLDEN FLEECE”) – ZWIASTUN