Powstaje film dokumentalny o Bolo Yeungu.

„Chiński Herkules: Historia Bolo Yeunga”, tak brzmi tytuł nowej produkcji.

Bolo Yeung

Bardzo dobre wieści. Wreszcie powstanie film dokumentalny o Bolo Yeungu. Tego Pana chyba nie muszę Wam przedstawiać. Każdy fan Kina Sztuk Walki pewnie widział takie tytuły jak „Krwawy Sport” (1988) i „Wejście Smoka” (1973). Ci co są bardziej w temacie na pewno oglądali też „Pazur Tygrysa”, „Krwawą Walkę”, czy „TC2000”. Oczywiście najwierniejsi fani znają również inne tytuły takie jak „Chiński Herkules”, czy kilkadziesiąt innych produkcji, w których aktor wystąpił.

Oficjalny tytuł nowego filmu dokumentalnego to „Chiński Herkules: Historia Bolo Yeunga” („Chinese Hercules: The Bolo Yeung Story”). Co ciekawe, za całą produkcję odpowiada polak – Paweł Nyziak, wielki fan aktora, który pracował również przy jego ostatnim filmie – „Diamond Cartel” (2017). To tylko pokazuje jaką Yeung jest ikoną na polskim rynku. Na przełomie lat 90-tych każdy zapaleniec na siłowni chciał wyglądać tak jak on. Znacie kogoś o ksywce „Bolo”? Te ksywki nie powstają bez powodu.

W dokumencie na temat aktora wypowie się mnóstwo ludzi związanych z nim samym jak i z Kinem Sztuk Walki, między innymi: Bob Wall („Wejście Smoka”), Richard Norton („Ironheart”), Bill Shaw („Shootfighter”), Paulo Tocha („Krwawy Sport”), czy Mo Chow („Pazur Tygrysa”). Za reżyserię będzie odpowiadał Aziz Cem. Niestety, ale produkcja będzie się głównie skupiała na karierze filmowej Bolo. Wielka szkoda, ponieważ z pewnością każdy by chciał dowiedzieć się czegoś więcej o nim samym i jego życiu. Paweł Nyziak odniósł się do tego w następujących słowach:

„Bardzo szanujemy jego prywatność, on chce ją zachować dla siebie, dlatego skupiamy się na karierze filmowej. Pomimo to, uważam, że będzie interesująco. Chciałbym podziękować wszystkim przyjaciołom, którzy wspierają ten projekt…”.

Ja czekam na ten projekt z niecierpliwością i trzymam kciuki z całej siły za jego powodzenia. Mam nadzieję, że wyjdzie dobry dokument i pomimo wszystko ludzie, którzy współpracowali z Bolo uchylą rąbka tajemnicy na temat jego samego. A co Wy sądzicie o tej produkcji? Brawo za pomysł dla Pawła Nyziaka.

Źródło: TheActionElite

Historia Bolo Yeunga ("The Story Of Bolo Yeung") - Chinese Hercules