Phillip Rhee

Phillip Rhee

Phillip Rhee (tak naprawdę Minhi Y. Rhee) urodził się 7 września 1960 roku w Seulu. Jego rodzina przeprowadziła się do USA, a dokładniej do San Francisco. Właśnie tam stawiał pierwsze kroki w sztukach walki. Jest przede wszystkim mentorem i nauczycielem, ale również aktorem, kaskaderem i specjalistą do efektów wizualnych.

Trzeba przyznać, że potrafi walczyć i prezentuje się na ekranie bardzo dobrze. Od dzieciństwa trenował taekwondo, hapkido oraz kendo. Reprezentował Narodową Drużynę USA w Teakwondo przeciwko Korei Południowej. Turniej ten był inspiracją dla stworzenia jednego z najlepszych klasyków Kina Sztuk Walki, filmu „Najlepsi z Najlepszych” (1989). Szkolił wielu mistrzów i aktorów z Los Angeles. Jednym z nich jest znany z filmu „Król Kickboxerów” (1990) – Loren Avedon.

Pomimo wielkiego talentu i wielu propozycji nie dał się wciągnąć w machinę biznesową i postanowił pozostać w cieniu. Ostatnie swoje trzy produkcje wyreżyserował i samemu starał się o fundusze na ich realizację. Prowadzi spokojne życie, z dala od czerwonych dywanów. Naucza i zajmuje się efektami wizualnymi. Nie wielu fanów gatunku wie, że Rhee pracował przy tak olbrzymich produkcjach jak „Transformers 3” (2011), czy „Titanic” (1997).

OKŁADKATYTUŁ FILMUREŻYSERIAROK PRODUKCJI
Młode Wilki
("Underdog Kids")
Phillip Rhee2015
Najlepsi z Najlepszych 4
("Best Of The Best 4")

RECENZJA
Phillip Rhee1998
Najlepsi z Najlepszych 3
("Best Of The Best 3")

RECENZJA
Phillip Rhee1995
Najlepsi z Najlepszych 2
("Best Of The Best 2")

RECENZJA
Robert Radler1993
Najlepsi z Najlepszych
("Best Of The Best")

RECENZJA
Robert Radler1989
Milczący Zabójcy
("Silent Assassins")
Doo-Yong Lee1988
Piekielny Squad
("Hell Squad")
Kenneth Hartford1986
Wojownicy z Los Angeles
("Los Angeles Streetfighters")
Woo-Sang Park1985
Wściekłość
("Furious")
Tim Everitt, Tom Sartori1984