Jalal Merhi

Jalal MerhiJalal Merhi – aktor, reżyser, producent, mistrz kung fu. Wystąpił między innymi w trylogii „Pazur Tygrysa”, gdzie wcielił się w postać Tareka Richardsa. W branży filmów sztuk walki nazywano go „Seagalem z Lebanonu”, brzmi to trochę śmiesznie, ale właśnie tak było. Powód jest prosty – jako jedyny w tamtych czasach nosił kucyka jak Steven… no dobra był jeszcze Lorenzo Lamas.

Nie wielu fanów kina sztuk walki wie, że ten gość założył Film One Productions i miał duży wkład w karierę Bolo Yeunga, Cynthi Rothrock, Billy Blanksa, Matthiasa Huesa i wielu innych… ponieważ jakby nie było występowali w jego filmach, to on im dawał robotę, a samemu w życiu nie miał łatwo. Zaczynał od małego sklepu jubilerskiego, pracował całymi dniami, interes niesamowicie rozkręcił, jak już pieniądze płynęły i mógł wrzucić na luz to wiecie co zrobił? Zaryzykował cały dorobek, wszystko sprzedał, by zainwestować w pierwsze filmy „Nieustraszony Tygrys” i „Pazur Tygrysa”.

Jego produkcje może nie są wybitne, ale mają swoisty klimat lat 90-tych. Jalal zrobił naprawdę dużo dla kina kopanego. Prawie każdy wyjadacz filmów karate zna „TC 2000”, które było hitem naszych polskich wypożyczalni. Dzięki Jalal !

WYBRANE FILMY:

Risk Factor Pole Walki 3 Pole Walki 2 Pole Walki
Czynnik Ryzyka Pole Walki 3 Pole Walki 2 Pole Walki
G.O.D. Pazur Tygrysa 3 W oczekiwaniu na śmierć Kryzys
G.O.D. Pazur Tygrysa 3 W Oczekiwaniu Na Śmierć Kryzys
Pazur Tygrysa 2 Bezlitosny Operacja Złoty Feniks TC 2000
Pazur Tygrysa 2 Bezlitosny Operacja Złoty Feniks TC 2000
Szpony Orła Pazur Tygrysa Nieustraszony Tygrys
Szpony Orła Pazur Tygrysa Nieustraszony Tygrys

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *