Cobra Kai („Cobra Kai”), 2018

Cobra Kai - Karate Kid - Rallph Macchio, William ZabkaRalph Macchio i William Zabka w serialu „Cobra Kai”.

Serial „Cobra Kai” jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z pierwszej części filmu „Karate Kid” (1984). Minęło już ponad 30 lat od tych wydarzeń. W międzyczasie otrzymaliśmy 3 kolejne sequele serii. W trylogii wystąpił jako Daniel La Russo aktor Ralph Macchio. Wszystkie 4 części łączyła postać wspaniałego Pana Miyagi (w którego wcielił Pat Morita). Za udział w pierwszej części dostał nawet nominację do Oscara.

„Karate Kid” jest klasykiem gatunku Kina Sztuk Walki, właściwie każdy z sequeli był ważny i miał coś do przekazania. To były produkcje, które miały wartości, pokazywały co jest ważne w życiu. Nie tak jak teraz, kiedy wszystko jest napompowane efektami specjalnymi. To były produkcje z najwyższej półki i mogliśmy tylko pomarzyć o tym, że kiedyś cała historia znajdzie swoją kontynuację. Pat Morita zmarł kilkanaście lat temu, a o Williamie Zabce i Ralphie Macchio była głucha cisza.

W momencie, w którym YouTube postanowił wyłożyć pieniądze na serial, cieszyłem się jak dzieciak. Jak za tych pięknych lat, kiedy wszystko smakowało inaczej. Od początku było wiadomo, że YouTube postawi na dobrą realizację, że będzie dużo nawiązań. Tak jakby mieli robić ten serial dla tych wszystkich „starych” fanów. Co więcej pierwsze dwa odcinki serialu są do obejrzenia za darmo, a kolejne za 6 zł. Czy to nie jest piękne? Przyjemnego powrotu do przeszłości… „Cobra Kai” wraca.

ODCINEK I – „ACE DEGENERATE”

ODCINEK 2 – „STRIKE FIRST”

ODCINEK 3 – „ESQUELETO”

ODCINEK 4 – „COBRA KAI NEVER DIES”

ODCINEK 5 – „COUNTERBALANCE”

ODCINEK 6 – „QUIVER”

ODCINEK 7 – „ALL VALLEY”

ODCINEK 8 – „MOLTING”

ODCINEK 9 – „DIFFERENT BUT SAME”

ODCINEK 10 – „MERCY”