Jalal Merhi

Jalal MerhiJalal Merhi – aktor, reżyser, producent, mistrz kung fu. Wystąpił między innymi w trylogii „Pazur Tygrysa”, gdzie wcielił się w postać Tareka Richardsa. W branży filmów sztuk walki nazywano go „Seagalem z Lebanonu”, brzmi to trochę śmiesznie, ale właśnie tak było. Powód jest prosty – jako jedyny w tamtych czasach nosił kucyka jak Steven… no dobra był jeszcze Lorenzo Lamas.

Nie wielu fanów kina sztuk walki wie, że ten gość założył Film One Productions i miał duży wkład w karierę Bolo Yeunga, Cynthi Rothrock, Billy Blanksa, Matthiasa Huesa i wielu innych… ponieważ jakby nie było występowali w jego filmach, to on im dawał robotę, a samemu w życiu nie miał łatwo. Zaczynał od małego sklepu jubilerskiego, pracował całymi dniami, interes niesamowicie rozkręcił, jak już pieniądze płynęły i mógł wrzucić na luz to wiecie co zrobił? Zaryzykował cały dorobek, wszystko sprzedał, by zainwestować w pierwsze filmy „Nieustraszony Tygrys” i „Pazur Tygrysa”.

Jego produkcje może nie są wybitne, ale mają swoisty klimat lat 90-tych. Jalal zrobił naprawdę dużo dla kina kopanego. Prawie każdy wyjadacz filmów karate zna „TC 2000”, które było hitem naszych polskich wypożyczalni. Dzięki Jalal !

WYBRANE FILMY:

Risk Factor Pole Walki 3 Pole Walki 2 Pole Walki
Czynnik Ryzyka Pole Walki 3 Pole Walki 2 Pole Walki
G.O.D. Pazur Tygrysa 3 W oczekiwaniu na śmierć Kryzys
G.O.D. Pazur Tygrysa 3 W Oczekiwaniu Na Śmierć Kryzys
Pazur Tygrysa 2 Bezlitosny Operacja Złoty Feniks TC 2000
Pazur Tygrysa 2 Bezlitosny Operacja Złoty Feniks TC 2000
Szpony Orła Pazur Tygrysa Nieustraszony Tygrys
Szpony Orła Pazur Tygrysa Nieustraszony Tygrys

Warto Sprawdzić

Komentarze

komentarzy